Siła ze Wschodu. Błażej Siłkowski zagra w Pogoni

Pogoń powoli zamyka letnie okienko transferowe. Kolejnym zawodnikiem, jaki zagra w tej drużynie, jest 22-letni Błażej Siłkowski. Wychowanek Wigier Suwałki to bardzo ciekawy i wszechstronny zawodnik. Przez wiele lat występował jako ofensywny środkowy pomocnik, z czasem przesuwany był do tyłu.

Trener Waldemar Walkusz w grach kontrolnych wystawiał go na środku defensywy lub jako defensywny pomocnik. Błażej Siłkowski to wychowanek Wigier Suwałki, trenował tam już od 5. roku życia. Przez wiele lat grał z jednej drużynie z Michałem Jeruciem. Tego walecznego zawodnika też prawdopodobnie zobaczymy jesienią w Lęborku. Trwają procedury transferowe po półrocznym wypożyczeniu z Orkana do Pogoni.

Siłkowski z juniorami Wigier zdobył mistrzostwo województwa podlaskiego i wieku 16 lat przeszedł do pierwszej drużyny Wigier grającej wtedy w II lidze. Trenował tam razem m.in. z Aleksandarem Atanackoviciem. W II lidze wprawdzie nie zadebiutował, ale grał w sparingach pierwszej drużyny oraz uczestniczył w obozach.

Wiosną 2017 i w sezonie 2017/2018 w związku z podjęciem nauki na Pomorzu przeniósł się do Cartusii Kartuzy (IV liga). W sezonie 2018/2019 występował w czwartoligowych rezerwach Wigier Suwałki, zdobywając jesienią 6 bramek i trenując z pierwszoligowcami.

Z Pogonią zawodnik trenuje od początku okresu przygotowawczego.

– Podobają mi się cele, jakie stawiane sprzed drużyną. Poza tym Pogoń Lębork to fajne miejsce do trenowania i grania. Nasz cel to czub tabeli – deklaruje „Siłek”.

Atutem Siłkowskiego jest „chłodna głowa”, technika i długie podania. Imponuje warunkami fizycznymi (195 cm wzrostu i 85 kg wagi). Mocno stawia na naukę i rozwój osobisty. Na co dzień nowy obrońca jest studentem III roku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i studentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Dodaj komentarz