Muzyk legendarnego SBB zagra w Suwałkach. Apostolis Anthimos wystąpi ze swoim kwartetem we wtorek, 17 września w “Rozmarino” o godz. 19.30.

Autor: Zymek Szulc

Na początku lat 70-tych tworzył razem z Józefem Skrzekiem i Jerzym Piotrowskim trio Silesian Blues Band. Grupę w 1972 roku zaangażował Czesław Niemenem i wraz z Helmutem Nadolskim zespół przybrał nazwę “Grupa Niemen”. Od tego czasu zaczęli intensywnie koncertować w Polsce i Europie Zachodniej, zyskując ogromne uznanie wśród publiczności i branży muzycznej.

W 1974 roku drogi tria i Niemena rozchodzą się, Apostolis z kolegami pod nazwą SBB samodzielnie zaczyna działalność artystyczną. Do 1980 zespół gra trasy koncertowe po całej Europie i nagrywa szereg znakomitych płyt. W tymże roku SBB zawiesza działalność. Anthimos podejmuje współpracę z debiutującą grupą Dżem i dołącza do grupy Krzak, nagrywając z nią album “Krzaki”.

W latach 80-tych bierze udział w wielu projektach muzycznych, najważniejszym z nich jest współpraca z Tomaszem Stańko (płyty: “Lady go”, C.O.O.X.). W tym czasie muzyk na stałe wyjeżdża z Polski. W 1994 wraca w wielkim stylu na muzyczną scenę płytą solową “Day’s we can’t forget”. Nagrywa ją w Nowym Jorku z muzykami z Pat Metheny Group (m.in. z Paulem Wertico, Gilem Goldsteinem). Od tamtej pory wydaje autorskie albumy, współpracując z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata.

Apostolis Anthimos Quartet to najnowszy projekt artysty. Płyta “Parallel Words” została uznana jako rewelacja roku 2018. Na albumie muzyk występuję w podwójnej roli jako perkusista i gitarzysta.

Suwalski koncert jest obowiązkowym dla każdego fana dobrej muzyki. W “Rozmarino” kwartet wystąpi w składzie: Apostolis Anthimos – gitara, perkusja, Marcin Żupański – sax, Piotr Matusik – piano, Robert Szewczuga – gitara basowa.

Koncert Apostolis Anthimos Quartet w Rozmarino w Suwałkach

Dodaj komentarz