Songwriter Chris Ellys jest solowym artystą młodej fali słowackiej sceny muzycznej. Jak gra? Będzie się można przekonać 29 września o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach.

Jego styl można określić jako indie-pop z domieszką rocka, a jego utwory dyskretnie uzewnętrzniają świat emocji artysty poprzez autorefleksyjne teksty. Jest laureatem Tootoot Awards z nagrodą „Top Fan Band 2016”, był również nominowany w kategorii „Best New Act” w słowackim Radio_Head Awards za utwór „7 minutes”.

Pod koniec 2016 roku wypuścił swój debiutancki album „Lonely Tree”, który promował na trasie w ośmiu europejskich krajach. Występował na GRAPE (Słowacja) oraz na Songwriter Łódź Festiwal (Polska), Bunda Rokas (Litwa), RSD’18 (Holandia).

Najnowszy album Chrisa „Spring Folks” miał premierę 11.02.2019 r., gościnnie wystąpili na nim: Thom Artway oraz Blanch.

Chris Ellys to artysta o mocnym, charakterystycznym głosie. Jego muzyka porównywana jest do twórczości Damiena Rice’a, Eda Sheerana, Stu Larsena czy Passenger. W Sejnach wystąpi w ramach trasy koncertowej, obejmującej również kraje nadbałtyckie – Estonię i Litwę.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert w Sejnach. Wystarczy do 22 września do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Co zainspirowało Chrisa Ellysa do stworzenia albumu „Lonely Tree”? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrał Robert Rutkowski.

Koncert Chrisa Ellysa w Ośrodku Kultury w Sejnach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj