Najmłodsi studenci PWSZ w Suwałkach otrzymali już indeksy. Za nimi ich pierwsza immatrykulacja, czyli pasowanie na studenta. Rusza kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego.

Podczas inauguracji dzieci powitała dr Marta Wiszniewska, która życzyła maluchom wielu niezapomnianych wrażeń oraz świetnej zabawy. Przez kilkanaście tygodni dzieci poznają naukę z nieco innej perspektywy. Będą wcielać się w rolę inżynierów, ratowników, dziennikarzy, chemików czy aktorów.

Uniwersytet Dziecięcy ma zachęcać uczestników do poznawania świata oraz pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na pytania nurtujące najmłodszych. Celem zajęć jest pobudzenie zainteresowania dzieci problematyką przyrodniczą, medyczną, ekonomiczną oraz społeczną.

Niespodziankę przekazały dzieciom też władze miasta. Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk zaprosił każdego młodego studenta wraz z opiekunem do suwalskiego aquaparku.

Uniwersytet Dziecięcy jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „UMOwieni na odkrywanie PWSZ 2”. Partnerem jest Urząd Miejski w Suwałkach.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj