Dzięki dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w gminie Suwałki powstaną trzy świetlice środowiskowe, a dzieci z dwóch sokólskich przedszkoli i czterech szkół podstawowych w gminie Turośl wezmą udział w zajęciach dodatkowych. Dotacje na cel przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w dniu 17 września.

W gminie Suwałki, w miejscowościach: Płociczno-Tartak, Nowa Wieś i Przebród powstaną świetlice środowiskowe, w których opiekę i pomoc znajdą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat, z rodzin borykających się z trudnościami. Pracownicy tych placówek pomogą  podopiecznym w nauce, rozwinięciu zainteresowań, zorganizują im czas wolny. Świetlice będą czynne od poniedziałku do piątku.

Wartość tego projektu wynosi prawie 430 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP – 403,6 tys. zł. Projekt został zgłoszony na konkurs w ramach Stowarzyszenia Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania.

W gminie Sokółka zrealizowane zostaną dwa projekty w przedszkolach. Z kolei w gminie Turośl będą prowadzone zajęcie dodatkowe – matematyczno-przyrodnicze, informatyczne, z języka angielskiego. Placówki zostaną również wyposażone w sprzęt informatyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj