Kolejny pokaz filmu w cyklu “Kino konesera”, pod patronatem portalu “Niebywałe Suwałki”, już we wtorek, 5 listopada o godz. 18.45. Tym razem obejrzymy “Wojnę o prąd” – emocjonującą historię wynalazków Nikoli Tesli i Thomasa Edisona.

Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z „X-Men: Apocalypse”). Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.

Znakomite kreacje aktorskie Michaela Shannona („Kształt wody”, serial „Zakazane imperium”) jako inwestora i wynalazcy George’a Westinghouse’a oraz Toma Hollanda („Spider-Man: Daleko od domu”), wcielającego się w postać magnata biznesu Samuela Insulla, uzupełniają tę niewiarygodnie wciągającą, opartą na prawdziwych wydarzeniach opowieść o pełnej dramatyzmu wojnie o prąd.

Film wyreżyserował Alfonso Gomez-Rejon, uczeń i bliski współpracownik Martina Scorsese. Jak zaznacza – schyłek XIX wieku to czas wielkich przemian cywilizacyjnych. – Chcieliśmy oddać ich oszałamiające tempo, ducha czasu, pędzącego niemal na oślep ku nowym horyzontom. Nie robimy filmu o przeszłości, ale o przyszłości. Myślę, że to bardzo oryginalne spojrzenie, po prostu cool – powiedział Gomez-Rejon.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu “Wojna i prąd” w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 3 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Co Nikola Tesla lubił robić w wolnym czasie – jakie miał hobby? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Maciej Ślużyński i Agata Truchel.

Pokaz filmu „Wojna o prąd” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

Dodaj komentarz