We wtorek, 22 października o godz. 18.00 w Cinema Lumiere będzie można obejrzeć „Mowę ptaków”, film, którego bohaterami są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa.

Na ekranie: nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film.

Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

„Mowa ptaków” to najważniejszy film, w jakim kiedykolwiek wziąłem udział. Sebastian Fabijański

Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. W filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd, między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Chyrę, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską i wcielającego się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniela Olbrychskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Mowa ptaków to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Cykl KINO KONESERA w CINEMA LUMIERE objęty jest patronatem medialnym portalu NIEBYWAŁE SUWAŁKI.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz tego filmu w cyklu KINO KONESERA w CINEMA LUMIERE. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 20 października do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Xawery Żuławski nie po raz pierwszy wyreżyserował film o ludziach wykluczonych, wyalienowanych, z marginesu. Jaki jego wcześniejszy film dotyka m. in. tej tematyki? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: gosia91 i Grażyna Balczeniuk.

Pokaz filmu „Mowa ptaków” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj