Miejski program bonifikat ma już rok. Jak się okazuje, suwalczanie najchętniej wybierają oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji – w tym aquapark, imprezy Suwalskiego Ośrodka Kultury i tańszą komunikację miejską.

Z Suwalskiej Karty Mieszkańca korzysta 1/3 suwalczan. Oprócz ofert miejskich jednostek i instytucji, do programu przyłączyło się 31 firm. Wartość bonifikat wyniosła w ostatnim roku około 2 mln złotych.

Karty wydawane są w kilku wariantach: jako karty zwykłe, dla seniorów, osób niepełnosprawnych i członków rodzin wielodzietnych.

W czwartek, 10 października podczas konferencji prasowej w Ratuszu prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz podsumował SKM. Jak zauważył – z SKM korzysta wiele osób, jednak np. obniżenie cen za przejazdy komunikacją miejską (przypomnijmy, że uczniowie i studenci w ogóle nie płacą) nie wpłynęło na wzrost liczby pasażerów. Stąd też decyzja, aby na razie nie wprowadzać całkowicie darmowej komunikacji i by poprawić trasy kursowania autobusów.

Obok SKM na wielodzietne rodziny czeka jeszcze inna oferta – mogą one korzystać z rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Jak zapowiada prezydent, nie jest wykluczone, że w mieście zafunkcjonuje jeszcze jeden program – skierowany do młodych ludzi, którzy wracają do Suwałk, podejmują tu pracę lub zakładają firmy i osiedlają się na stałe.

Wnioski o wydanie SKM można składać w kamienicy zajmowanej przez urząd przy ul. Noniewicza 71.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz o programie Suwalska Karta Mieszkańca:

Leave a Reply