W Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach rozpoczęła się w czwartek, 24 października czwarta edycja Forum Biznesowego Pogranicza. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: Tourism – Industry – Hotels.

I choć turystyka, mimo położenia Suwałk, nie jest wiodącą branżą w naszym subregionie, jej istoty, znaczenia i potencjału dla rozwoju Suwalszczyzny nie można pominąć.

W trakcie dwudniowego wydarzenia w PNTPW w Suwałkach odbędą się dyskusje, prelekcje i spotkania, m. in. z podróżnikiem Aleksandrem Dobą i dziennikarzem Jakubem Poradą. Warto sprawdzić program na stronie Forum.

W Parku Technologicznym znajdują się również stoiska wystawców – przedstawicieli branży turystycznej i hotelarskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W trakcie konferencji podziękowania i gratulacje od Suwalskiej Organizacji Turystycznej otrzymali: Teresa Biziewska, producentka lokalnych specjałów – laureatka Perły 2019 i Maciej Kotowicz z Folwarku Hutta – który otrzymał Nagrodę Kronenberga „Omne Trinum Perfectum” – Biznes – Środowisko – Dziedzictwo 2019.

O tym, jak wykorzystać potencjał turystyczny pogranicza, mówi dr. inż. Romuald Ziółkowski z Politechniki Białostockiej:

Turystyka kulturowa i zrównoważona według Krzysztofa Szadurskiego, wiceprezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i zarazem właściciela pałacu Paca w Dowspudzie:

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk o turystyce na Suwalszczyźnie i idei Forum Biznesowego Pogranicza:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj