Szeregi studentów suwalskiej Alma Mater zasiliło w nowym roku akademickim – już piętnastym – ponad 500 studentów, którzy skorzystają w procesie nauki m.in. z nowinek technologicznych i ciekawych programów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb lokalnego rynku i przedsiębiorców – być może przyszłych pracodawców.

Inauguracja roku akademickiego odbyła się w PWSZ w środę, 2 października w auli im. prof. Bronisława Geremka. Po wystąpieniach rektor PWSZ, dr Marty Wiszniewskiej, posłanki Bożeny Kamińskiej, Ewy Sidorek, zastępcy prezydenta Suwałk i Zdzisława Przełomca, przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, przyszedł czas na immatrykulację studentów I roku studiów; odśpiewanie Gaude Mater Polonia; a wreszcie uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom.

W tym roku wykład inauguracyjny wygłosił Adam Galas, właściciel firmy „Salag”, który mówił o wyborach, decyzjach, realizacji swojej drogi w życiu, a także o poszukiwaniu idoli – wspomniał przy tej okazji o pomysłach i innowacyjnych rozwiązaniach realizowanych przez firmę Elona Muska. Adam Galas zakończył swoje wystąpienie, cytując Muska: Myśl, jak wszystko zrobić lepiej, i poprawiaj sam siebie.

Mówi dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach o nowych wyzwaniach i o konstytucji dla nauki:

Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj