Przyszły rok upłynie w mieście pod znakiem okrągłej rocznicy 300-lecia nadania praw miejskich Suwałkom. Taki jubileusz powinien posiadać swój „znak firmowy”, dlatego prezydent Suwałk ogłosił konkurs na projekt logo 300-lecia miasta.

Jesteś kreatywny? Masz wiedzę na temat projektowania graficznego? A może chcesz po prostu spróbować swoich sił, podejmując nowe wyzwanie? Przewidziane są nagrody – zwycięzca Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu na Projekt Logo Jubileuszu 300-lecia Miasta Suwałk otrzyma 3 tys. zł.

Jeśli jesteś zainteresowany i już zabierasz się do tworzenia projektu, musisz mieć na uwadze, że logo powinno jednoznacznie kojarzyć się z miastem Suwałki, nawiązywać do jego historii, jubileuszu 300-lecia, ale jednocześnie wysyłać czytelny przekaz, że Suwałki dzisiaj to nowoczesne, prężnie rozwijające się miasto. Projekt powinien być oryginalny, wyrazisty, zapadający w pamięć. Pożądane cechy logo to prostota i jasność przekazu.

A teraz kilka słów o wymogach technicznych – logo powinno być zaprezentowane w różnych rozmiarach – w trzech wersjach kolorystycznych: kolorowej, czarnej i białej. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy będzie tak samo czytelne jako duży i jako mały znak, bez względu na kolor tła, na jakim się znajdzie.

I jeszcze jedna bardzo ważna informacja – prace konkursowe można zgłaszać (listownie, kurierem bądź osobiście) do 22 października 2019 roku do godz. 15.30. Koperty, w których powinien się znaleźć projekt w formie wydruku oraz zapisany w określonych w regulaminie formatach na płycie CD lub pamięci flash, należy adresować na: Wydział Kultury i Sportu, Urząd Miejski Suwałki, ul. A. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki. Na kopercie należy umieścić nagłówek: Ogólnopolski Otwarty Konkurs na Projekt Logo Jubileuszu 300-lecia Miasta Suwałk.

Szczegóły konkursu znajdują się regulaminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj