Mieszkańcy Suwałk sami zdecydują jak nazywać się będzie system roweru miejskiego, który uruchomiony zostanie w naszym mieście już w przyszłym roku. Właśnie został ogłoszony konkurs na nazwę miejskiego systemu roweru publicznego.

Od 24 października do 7 listopada urzędnicy czekają na propozycje. 12 listopada uruchomiona zostanie specjalna sonda z nadesłanymi zgłoszeniami. Potrwa ona do 19 listopada. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma 1000 zł nagrody.

– Chcemy, by to mieszkańcy Suwałk wzorem innych miast zdecydowali, jak będzie nazywał się nasz system roweru miejskiego. W Białymstoku jest Biker, w Łomży Łoker. Zobaczymy, jakie nazwy zaproponują suwalczanie – zastanawia się Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Wraz z konkursem rozpoczną się konsultacje społeczne, w trakcie których suwalczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat zaproponowanych lokalizacji stacji rowerowych.

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy wypełnić specjalny formularz (do pobrania w linku) i przesłać go na adres: rfz@um.suwalki.pl albo złożyć go w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Szczegóły znajdują się tutaj.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply