Przed nami wiele koncertów. Wśród propozycji z Suwałk, Sejn i Augustowa z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Koncert Suwałki Gospel Choir z towarzyszeniem Piano Blues Band już w piątek, 11 października o godz. 19:00 w Browarze Północnym, ul. Noniewicza 41.

Lokal wypełnią tradycyjne pieśni gospel, repertuar gwiazd Soulwałki Gospel Workshop, a ku niebu poniesie się nawet utwór śpiewany w języku suahili! Będzie też dawka bluesa i jazzu. Ponadto będzie okazja dołączyć do Suwałki Gospel Choir.

Piano Blues Band wystąpi w składzie: Krzysztof Krzesicki – piano, Mateusz Waraksa – Bas, Michał Letkiewicz – perkusja.

Podczas koncertu każdy, komu gospel trafi do serca i komu przez głowę przemknie myśl “fajnie byłoby z nimi pośpiewać”, będzie miał okazje dołączyć do Suwałki Gospel Choir. Wystarczy zgłosić chęć i będzie można zacząć uczęszczać na zajęcia prowadzone w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Annę Szafranowską.

Gospel od kilku lat jest muzyką mocno obecną w Suwałkach i mającą swoje miejsce. W 2019 roku odbyła się już czwarta edycja Soulwałki Gospel Workshop, czyli festiwalu gospel, podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak John Tillery, Phillip Carter i Norris Garner. Gwiazdom z kolebki gospel – USA, a także z Wielkiej Brytanii i Polski, od początku towarzyszy festiwalowy chór złożony w uczestników warsztatów i członków Suwałki Gosper Choir. Teraz każdy chętny już na dłużej może dołączyć do suwalskiego chóru gospel i regularnie koncertować.

Browar Północny z okazji koncertu gospel przekazuje jednemu z naszych czytelników bon na piwo. Wystarczy napisać do nas jak najszybciej maila z hasłem PIWO: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Kto pierwszy, ten lepszy. Piwo wygrywa Żaneta Iga Waszkiewicz.

Koncert Suwałki Gospel Choir i Piano Blues Band w Browarze Północnym w Suwałkach

A to nadal nie koniec niespodzianek od Browaru Północnego. Lokal z okazji koncertu ROCK KONIA (09.10) przekazuje jednemu z naszych czytelników kolejny bon na piwo. Wystarczy napisać do nas jak najszybciej maila z hasłem PIWO: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Kto pierwszy, ten lepszy. Piwo wygrywa Katarzyna Jaśkiewicz.

Koncert zespołu Rock Konia podczas 11. spotkania Suwalskiego Fan Clubu Bluesa w Suwałkach

Koncert zespołu SUSZ w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach

Koncert Goldies Oldies w Rozmarino w Suwałkach

Igor Buszkowski wystąpi w Sejnach. To solowy projekt, który powstał w roku 2019. Oparty jest na autorskich utworach instrumentalnych, w których wszystkie dźwięki wygenerowane zostają przez gitarę basową. W kompozycjach przeważają wielowymiarowe, klimatyczne dźwięki z gatunku jazzu, folku, rocka czy muzyki klasycznej.

Igor Buszkowski – pedagog, wokalista, gitarzysta basowy oraz artysta plastyk. Współtworzył formacje muzyczne takie jak: „Buzu Squat”, zespół „Jak Wolność to Wolność”, „Róże Europy” czy białoruską grupę „Uria”. Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu w reżyserii Jerzego Zalewskiego pt. „Gnoje”. Obecnie współtworzy zespół – „Projekt Elektryczny” (www.projekt-elektryczny.pl). W roku 2019 opracował solowy repertuar pod nazwą: „ Igor Buszkowski na żywo”. Oparty jest na autorskich utworach instrumentalnych, w których wszystkie dźwięki wygenerowane zostają przez gitarę basową. W kompozycjach przeważają wielowymiarowe, klimatyczne dźwięki z gatunku jazzu, folku, rocka czy muzyki klasycznej.

Jako artysta plastyk tworzy instalacje i kipiące barwami obrazy, balansując na pograniczu sztuki wysokiej oraz dosadnego kiczu. Przeszywa je nitkami, a kompozycję obrazu wzbogaca zużytymi przedmiotami. Brał udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Współpracował z telewizyjnym programem dla dzieci „Budzik” realizowanym przez TVP 1, w którym miał swój blog plastyczny (obecnie program emitowany jest w TVP ABC). Współpracował również z czasopismami pedagogicznymi dla nauczycieli przedszkolnych: „Abecadło”, „Wychowanie w przedszkolu”, „Doradca nauczyciela przedszkola”, „Mały uczeń”, „Mój przedszkolak”, „Nauczycielka przedszkola”.

Buszkowski jest autorem ponad dwudziestu książek dla najmłodszych.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert w Sejnach. Wystarczy jak najszybciej wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi solowy projekt Igora Buszkowskiego? Wygrywa osoba, która najszybciej udzieli prawidłowej odpowiedzi. Zaproszenie wygrywa Katarzyna Jaśkiewicz.

Koncert Igora Buszkowskiego w Ośrodku Kultury w Sejnach

Koncert HarDrahAtak Nr6 (Inkwizycja, Baraka Face Junta, Drah) w Black Pub Komin w Suwałkach

Koncert finałowy w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu ARS MUSICA w Suwałkach

Wigry – śladami historii – cykl koncertów w klasztorze pokamedulskim w Wigrach

Koncert Agaty Gulbierz i Wiesława Jarmoca w Rozmarino w Suwałkach

Stanisława Celińska w Augustowie (jeden z punktów obchodów jubileuszu DKF Kinochłon) – koncerty „Malinowa…” to promocja najnowszej płyty studyjnej, wyczekiwanej przez wielbicieli Artystki od wydania i sukcesu „Atramentowej” (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana. Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej piosenkarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełnię dźwięków i emocji. Płyta składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki, która zabiera w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych zmysłowych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu.

Stanisława Celińska – znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich Jej wspaniałych ról. W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Przez jeden sezon (1990/91) występowała też w Teatrze Nowym w Poznaniu. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy w 1970 roku. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Za tragikomiczną rolę Izy Gęsiareczki w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra otrzymała nagrodę na FPFF w Gdyni (1994). W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1995 roku – uhonorowano ją nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, w 2001 – nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za kreacje radiowe, a w 2002 otrzymała statuetkę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Wybitną twórczość komediową Celińskiej doceniono na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, przyznając jej statuetkę Melonika w 2007 roku. W grudniu 2012 roku swoją premierę miała jej debiutancka płyta „Nowa Warszawa”, nagrana wspólnie z pianistą Bartkiem Wąsikiem i Royal String Quartet. Album z nowymi aranżacjami utworów T.Love, Czesława Niemena, Bajmu czy Kaliny Jędrusik wydał Nowy Teatr. W 2015 premierę miał jej kolejny album „Atramentowa…”, na którym śpiewała m.in. z Kasią Nosowską i Muńkiem Staszczykiem. Płyta odniosła sukces i szybko stała się platynowa.

Bilety w cenie 70 zł dostępne w Miejskim Domu Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 – rezerwacje obowiązują trzy dni, a wszystkie wygasają na pół godziny przed wydarzeniem.

7. Urodziny DKF KINOCHŁON w Augustowie

Dodaj komentarz