Jeżeli chcecie z dystansu przyjrzeć się otaczającej nas rzeczywistości ukazanej w krzywym zwierciadle, to “Jeremi się ogarnia. Lol” jest sztuką dla was – piszą recenzenci i nie sposób się z nimi nie zgodzić. Spektakl aktorów olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza w ramach programu Teatr Polska, zostanie zaprezentowany na deskach Suwalskiego Ośrodka Kultury w niedzielę, 24 listopada o godz. 18.00.

Nieodpłatne wejściówki będą dostępne w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury od poniedziałku, 4 listopada.

Jeremi to trzynastolatek, który wolny czas najchętniej spędzałby przed komputerem. Z pozoru niegroźna rozrywka przeradza się w uzależnienie. To martwi rodziców. I odrywa ich od… własnych laptopów. Faktycznie LOL. Czy Jeremi się ogarnie? Poważny temat reżyser potraktował z humorem, a sztuka opiera się na interakcji z publicznością. Jest adresowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i rodziców. Porusza problem komunikacji, a właściwie jej braku i zaburzonych relacji, których przyczyną jest świat wirtualny, który fascynuje, wciąga i …uzależnia.

„Jeremi się ogarnia. LOL” to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w przestrzeni internetowej, a nie radzą sobie z rzeczywistością. Atuty spektaklu to przede wszystkim wyraziste postacie, dynamiczna muzyka i wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Słowem wszystko to, co lubimy oglądać u innych, a czego nie chcemy przeżywać sami. Przynajmniej “w realu”.

Spektakl jest prezentowany w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Dodaj komentarz