Najnowszy film Juliana Schnabla w Cinema Lumiere w Suwałkach już od 1 listopada. Na ekranie kina nominowany za rolę Vincenta Van Gogha – Willem Dafoe.

Najnowszy film Juliana Schnabla “Van Gogh. U bram wieczności” to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji.

Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

W doborowej obsadzie znaleźli się: Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na dowolny seans “Van Gogha. U bram wieczności” w Cinema Lumiere w Suwałkach, Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 30 października do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Vincent nie od początku myślał o tym, aby zostać malarzem. Gdyby nie pewne “komplikacje”, jaki zawód wykonywałby Van Gogh? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Jędrzej Best i Grażyna Balczeniuk.

Dodaj komentarz