Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Maratonie. W drużynie WOT startowało trzech biegaczy z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mistrzostwa Wojska Polskiego odbyły się w ramach 20. PKO Poznań Maraton, jednej z największych imprez biegowych w Polsce. W zwycięskiej drużynie znaleźli się: st. szer. Adam Szydlik (kompania saperów, Łomża), st. szer. Paweł Grygo (13 batalion lekkiej piechoty w Łomży) oraz szer. Jarosław Wiesiełowski (14 batalion lekkiej piechoty w Hajnówce).

To mój ósmy maraton. Mimo że nie złamałem rekordu życiowego to jestem zadowolony z wyniku. Indywidualnie w reprezentacji WOT zająłem drugie miejsce – mówi najszybszy z reprezentantów 1PBOT st. szer. Adam Szydlik (czas 02:48:23), z zawodu ślusarz.

Do 15 km biegłem razem z Adamem Szydlikiem, ale później odezwała się kontuzja. Na trasie panował żywiołowy doping i wspaniała atmosfera, co pomogło mi ukończyć bieg na trzecim miejscu w drużynie WOT – relacjonuje st. szer. Paweł Grygo, nauczyciel WF w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży (czas 02:53:07).

Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku – dodaje szer. Jarosław Wiesiełowski, pracujący jako ślusarz w jednej z czołowych firm na Podlasiu. Sam przez kontuzję kolana nie byłem pewny startu. Jestem dumny z naszego osiągnięcia. To był mój piętnasty maraton (czas 03:14:05).

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja WOT była szybsza do zespołów Sił Powietrznych i 12 Dywizji Zmechanizowanej. Był to debiut Terytorialsów na Mistrzostwach WP w Maratonie.

Srebrna sztafeta pływacka z udziałem żołnierza OT z Białegostoku

Także w Poznaniu, od 15 do 18 października, odbywały się Mistrzostwa WP w Pływaniu. Drugie miejsce, w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym, zajął st. szer. Piotr Car z 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku. To jego drugie „srebro” w sztafecie na zawodach tej rangi. W 2018 roku Piotr Car zdobył pierwszy w historii medal rangi Mistrzostw WP dla WOT.

W tym roku zmieniła się połowa składu naszej sztafety. Mimo tego udało nam się poprawić wynik z 2018 roku. Szybsi od nas byli tylko żandarmi, którzy ustanowili jednocześnie rekord Wojska Polskiego – opowiada st. szer. Piotr Car. Na co dzień st. szer. Car prowadzi własną działalność gospodarczą.

Na mistrzostwach pływackich reprezentacja WOT zajęła 5. miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj