Już wiosną przyszłego roku, a dokładnie 9 maja, trzej suwalczanie: Daniel Danecki, Jakub Skrodzki oraz Arkadiusz Makowski pokonają kajakami dystans z klasztoru w Wigrach do Bałtyku. Suwalczanie spłyną Czarną Hańczą, Kanałem Augustowskim, Biebrzą, Narwią i Wisłą aż do morza. Środki uzyskane podczas akcji zostaną przekazane Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach.

Przewidywany czas pokonania 1000-km odcinka to 16 dni. Trasa spływu będzie przebiegała przez kilka większych miast: Augustów, Łomżę, Nowogród, Ostrołękę, Pułtusk, Zegrze, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Kwidzyn, Tczew, Gdańsk.

Daniel z Kubą są zapalonymi rowerzystami, spędzają również dużo czasu na wodzie. Mają już doświadczenie z dłuższymi spływami – w 2018 przepłynęli Czarną Hańczą – od źródeł do ujścia. Z kolei Arek to podróżnik, który ma na swoim koncie ciekawe samodzielne podróże, jak chociażby wyprawę na Grenlandię z suwalskim misiem UśMichem.

Suwalczanie swoją inicjatywą chcą zachęcić firmy i instytucje do wpłacania datków na konto Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach. Każda firma, która zdecyduje się na przekazanie datku (wypisanego w liście na stronie bloga Smaczne Podróże) Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach i prześle im potwierdzenie przelewu na adres mailowy, może liczyć na umieszczenie logo na kajakach i we wpisach, które pojawią się na blogu Smaczne Podróże, podziękowania w materiale filmowym oraz mediach społecznościowych.

Wszystkie te działania mają na celu zebranie środków na rzecz organizacji. Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Suwałkach i Augustowie jest Organizacją Pożytku Publicznego od 1992 roku. Świetlice socjoterapeutyczne obejmują swoją opieką wychowawczą i socjalną dzieci wywodzące się z rodzin z problemem alkoholowym oraz niewydolnych wychowawczo.

Największą aktywność placówka ta wykazuje na polu pomocowym na rzecz dzieci potrzebujących i ich rodzin. Świetlica jest również organizatorem wypoczynku letniego i zimowego, jak też wielu działań mających na celu wspieranie dzieci w rozwoju ich zainteresowań w procesie uspołecznienia.

Więcej informacji na temat spływu oraz progów wsparcia znajdą Państwo bezpośrednio na blogu Smaczne Podróże.

Dodaj komentarz