Otwarcie nowego kompleksu sportowego przy ZST w Suwałkach już za nami. Boisko, które kosztowało ponad 5 mln zł, zostało dofinansowane kwotą 1 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Proces inwestycyjny i powstanie tego boiska trwały dość długo, bo od 2017 roku, kiedy to odpisałem umowę z wykonawcą wyłonionym w  przetargu, a rok później w wyniku nie realizowania tej umowy byłem zmuszony ją zerwać. To dodatkowo wydłużyło cały proces powstania tego obiektu – przypomniał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Na budowę boiska przy Zespole Szkół Technicznych Urząd Miejski w Suwałkach musiał ogłosić drugi przetarg, który wygrała firma Panorama Obiekty Sportowe. Jest to znane przedsiębiorstwo, które zajmuje się budową kompleksów sportowych. Dokończenie inwestycji firma wyceniła na ponad 3,7 mln zł.

W uroczystości wziął udział Jarosław Zieliński, poseł na Sejm RP, któremu Prezydent Suwałk podziękował za wsparcie przy staraniach o pozyskanie rządowego wsparcia finansowego na tę inwestycję.

Obiekt, który powstał przy ZST jest bliźniaczo podobny do tego przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. Projekt zakładał budowę bieżni wraz z zeskokiem do skoku w dal, bieżni okrężnej trzytorowej o długości nominalnej 300 m wraz z trzytorowym odcinkiem prostym o długości 100 m i ogrodzeniem bieżni, boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 46 m x 73 m wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30,56 m x 44,16 m wraz z ogrodzeniem i siłowni plenerowej. Firma wykonała też chodniki wokół i zasadzi trawniki. Przy boisku powstał budynek sanitarno – szatniowy.

Fot. źródło: UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj