Pomysł zmiany herbu Suwałk nie został skonsultowany z mieszkańcami – już ponad 400 osób podpisało petycję, w której treści można m. in. przeczytać, że w mieście jest o wiele więcej istotnych potrzeb, a “zmiana jest uważana za bezmyślne dysponowanie pieniędzmi”.

W związku z planowanymi zmianami dotyczącymi herbu Suwałk bez konsultacji z mieszkańcami naszego miasta, grupa mieszkańców Suwałk utworzyła petycję o następującej treści (https://citizengo.org/pl/175510-nie-dla-nowego-projektu-herbu-suwalk?fbclid=IwAR3tbGThmW0rijh6VD1X6dMqitM6amjL7VzasTgSlPgK33xqbIqy257806k) :

“Kierujemy swoją petycję do władz miasta Suwałki. Chcielibyśmy konkretnego wyjaśnienia zmiany herbu, ponieważ wzbudza to zbyt wiele negatywnych emocji wśród mieszkańców. Zmiana jest uważana za bezmyślne dysponowanie pieniędzmi. Uważamy, że są ważniejsze i potrzebniejsze wydatki w naszym mieście. Ponadto, o głos mieszkańców nikt nie pytał, czujemy się pominięci. Jak można pominąć osoby, które żyją pod tym właśnie herbem? To zlekceważenie dotyka nas, dlatego teraz chcemy zabrać w tej sprawie głos. Nie mogą istnieć takie sytuacje. Nie zgadzamy się na nowy projekt herbu zaprezentowany na insygniach. Ten projekt nie podoba się mieszkańcom. Prosimy o konkretne i logiczne wyjaśnienie. Wspiera nas Stowarzyszenie Dla Polski. Liczymy na odpowiedź od Urzędu Miasta.”

Jeden z inicjatorów akcji, Piotr Wasilewski (wcześniej przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki) przeprowadził nawet ankietę, w której wzięło udział ponad 500 osób. 87 proc. z nich jest przeciwko zmianom.

Tak wyglądać ma nowy herb Suwałk (źródło: UM w Suwałkach):

Dodaj komentarz