To był jeden z tych koncertów, których długo się nie zapomina. Znakomici artyści – Adam Palma i Krzesimir Dębski – z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego i instrumentów perkusyjnych – zabrali publiczność Suwalskiego Ośrodka Kultury w interesującą muzyczną podróż.

W czwartek, 28 listopada na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury usłyszeliśmy, co można zrobić z muzyką ludową, klasyczną, jazzową, filmową, aby zaprezentować doskonale znane kompozycje w odświeżonych aranżacjach. A te aranżacje mazurków, pieśni, polonezów Fryderyka Chopina na gitarę w wykonaniu Adama Palmy z pewnością usatysfakcjonowały każdego melomana. Do wrażeń należy jeszcze dodać część pierwszą koncertu – kompozycje Krzesimira Dębskiego (wykonane na fortepianie, skrzypcach, a nawet wokalnie) z towarzyszeniem czterech utalentowanych artystek, tworzących kwartet smyczkowy.

Cóż to był za wieczór. Kompozycja z “Ogniem i mieczem” otworzyła koncert. W programie znalazło się jednak o wiele więcej znanych melodii: była i “Dumka na dwa serca” i ludowy trojak z jodłowaniem. Oprócz przepięknych i pomysłowych aranżacji kompozycji Chopina, Adam Palma wraz Krzesimirem Dębskim uraczyli słuchaczy m.in.  “Prząśniczką” Stanisława Moniuszki. Tego wieczoru nie zabrakło też  piosenki “Dwa serduszka, cztery oczy” z filmu “Zimna wojna”, czy choćby wiązanki muzyki polskiej w wykonaniu gitarzysty, Adama Palmy.

W takich koncertach warto uczestniczyć.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz