Rodzice najmłodszych dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli nie składają broni w kwestii zmniejszenia liczby etatów niań w poszczególnych grupach. Mimo zapewnień władz Suwałk w zakresie bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi, wystosowali petycję, w której proszą o utrzymanie status quo. We wtorek, 26 listopada spotkali się z prezydentem Suwałk.

O sprawie już pisaliśmy. Szczegóły w artykule:

https://www.niebywalesuwalki.pl/2019/10/beda-zmiany-w-suwalskich-przedszkolach-audio/

Podczas wtorkowego spotkania w suwalskim Ratuszu przedstawiciele delegacji z kilku przedszkoli spotkali się z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk, aby jeszcze raz porozmawiać o pomyśle zmniejszenia liczby etatów tzw. niań – opiekunek w miejskich przedszkolach. Rodzice uważają, że małe dzieci potrzebuję zwiększonej opieki, a do pracowników przedszkoli, spędzających z nimi wiele czasu, przywiązują się, więc zapowiadana racjonalizacja zatrudnienia będzie miała – ich zdaniem – wpływ na maluchy również w wymiarze emocjonalnym.

Prezydent zapowiedział, że do piątku podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Proponował m.in. korzystanie w pierwszych miesiącach (od września do grudnia) z pomocy stażystów lub praktykantów, którzy mogliby pomagać nauczycielkom wychowania przedszkolnego. To rodziców nie satysfakcjonuje – tak przynajmniej twierdzili tuż po spotkaniu.

Rodzice zaproponowali nawet powrót do regularnych opłat za przedszkola, jeśli zmiany w liczbie etatów niań miałyby wynikać z kwestii finansowych – czyli obciążenia dla budżetu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj