Reklama

W PWSZ debatowano o przemocy

Data:

- Reklama -

Kilkuset uczestników wzięło udział w debacie dotyczącej przemocy rówieśniczej. To uczniowie suwalskich szkół, z którymi w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej spotkał się Gerard Bah, policjant, inicjator wielu kampanii społecznych, świetny mówca i motywator.

Spotkanie z młodzieżą było jednym z elementów X Suwalskiej Kampanii „Białej Wstążki”. Oprócz tego pedagodzy szkolni uczestniczyli w specjalnych warsztatach dotyczących Metod Wspólnej Sprawy MWS, czyli sposobu działania w związku z przemocą i dręczeniem w szkole.

Kampania, której współorganizatorem jest suwalska uczelnia, włącza się w międzynarodową Kampanię „Białej Wstążki” – największą na świecie kampanię, mająca na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest tu symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć wobec przemocy.

Przesłanie Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki, zawarte w hasłach przewodnich ostatnich 10 lat, rozszerza jej ideę na budowanie relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości, bez przemocy.

Oprócz spotkań z młodzieżą w ramach tegorocznej kampanii zaplanowano jeszcze m. in.: happening „Biała róża dla kobiety” (4 grudnia – Ulica Chłodna), wieczór poezji „Mężczyźni kobietom” (4 grudnia – „Rozmarino”).

Fot. źródło: PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego prowadzą warsztaty w szkołach

W ramach VII edycji „Białej Wstążki” w Suwałkach funkcjonariusze...

Biała róża dla kobiety – sprzeciw wobec przemocy

Areszt Śledczy w Suwałkach aktywnie włączył się w VII...

Areszt Śledczy włączył się w kampanię Białej Wstążki

Areszt Śledczy w Suwałkach tradycyjnie, już od 7 lat,...

Mężczyzna ofiarą? Coraz częściej

Co zrobić, by za kilka lub kilkanaście lat role...