Dzieła swej muzycznej pasji twórczej przed suwalską publicznością zaprezentują Adam Palma i Krzesimir Dębski. Spotkanie dwóch znakomitych artystycznych osobowości w Koncercie Andrzejkowym już czwartek, 28 listopada w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK.

Muzycy przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego wykonają kompozycje Fryderyka Chopina, pieśni ludowe oraz utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych znanych filmów, jak choćby nominowanego do Oskara obrazu „Zimna Wojna”.

Przypomnijmy, że krótki recital Krzesimira Dębskiego mogli usłyszeć w tym roku uczestnicy Letniej Filharmonii AUKSO, którzy wzięli udział w spotkaniu z kompozytorem w Maćkowej Rudzie.

Krzesimir Dębski w Maćkowej Rudzie o muzyce, sztuce i historii (foto)

Krzesimir Dębski, skrzypek, dyrygent, uznany kompozytor to postać doskonale znana miłośnikom kina i muzyki filmowej. Jest autorem utworów jazzowych oraz twórcą muzyki współczesnej i filmowej. Zdobywcą wielu prestiżowych nagród takich jak; „Fryderyk” czy „Philip Award”, które otrzymał za ścieżkę dźwiękową do filmu „Ogniem i mieczem”. O współpracy z nim marzą największe nazwiska kina i telewizji.

Jest autorem oprawy muzycznej do ponad stu produkcji kinowych takich jak: „Ogniem i mieczem”, „Stara Baśń”, ” W pustyni i w puszczy”, „1920. Bitwa Warszawska”, „Ranczo Wilkowyje”.

Pod batutą dyrygenta Dębskiego występowały najbardziej znane nazwiska światowej muzyki, a wśród nich: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas–Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Mark O’Connor i wielu innych. Krzesimir Dębski w swej karierze zawodowej dyrygował największymi polskimi i światowymi orkiestrami, wśród nich: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony, Guadalahara Symphony Orchestra (Meksyk), Orchestra Teatro Municipal Rio de Janeiro, Cyprus National Orchestra, Leopolis Chamber Orchestra i Wind Orchestra Los Angeles.

Doktor Sztuk Muzycznych Adam Palma jest wirtuozem gitary i absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

W swej karierze zawodowej miał okazję koncertować z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie, m.in.: Al Di Meolą, Tommym Emmanuelem czy Bireli Lagrene. W Polsce współpracował z najważniejszymi artystami rodzimej sceny muzycznej, m.in.: Ewą Bem, Edytą Górniak, Leszkiem Możdżerem czy Krzesimirem Dębskim. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje jako wykładowca w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze. Polskie środowisko muzyczne doceniło warsztat Palmy, przyznając mu tytuł „Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe płyty, które spotkały się ze znakomitym przyjęciem środowiska gitarowego na całym świecie. Jego utwór „Rheged” publikowany był w 2017 roku na pierwszej stronie witryny internetowej Magazynu Guitar Player. W dniu 29 września miała miejsce premiera jego najnowszej płyty „Adam meets Chopin” z gościnnym udziałem Leszka Możdżera, album jest pierwszą na świecie płytą z utworami Fryderyka Chopina na gitarę akustyczną.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 10 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Do jakich seriali Krzesimir Dębski skomponował piosenki? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Janusz Sztelmach.

Koncert z udziałem Adama Palmy i Krzesimira Dębskiego w Suwałkach: Chopin na gitarę i smyczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj