Takiej atmosfery na patio PWSZ w Suwałkach nie było dawno. Wspólne picie herbaty, śpiewanie, malowanie symbolicznych matrioszek i przede wszystkim rozmowy.

„Czajopicie”, czyli pierwsza edycja wyjątkowej akcji studentów i wykładowców filologii Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego (na czele z dr Jolantą Rogucką, prodziekan WHE). Studenci do wspólnego spędzenia czasu w kulturze polsko-rosyjskiej zaprosili nie tylko swoich kolegów z innych kierunków, ale też młodzież z zaprzyjaźnionego III Liceum Ogólnokształcącego.

Stoły na patio uginały się pod pięknymi, tradycyjnymi samowarami, ale również słodkościami, owocami i własnoręcznie zrobionymi konfiturami. Było wspólne śpiewanie, mnóstwo dobrej zabawy i oczywiście rozmowy przy herbacie.

Przypomnijmy, że w Rosji picie herbaty to ceremonia tradycyjna i święta dla każdego domu. Parzy się herbatę czarną, do niej podaje cukier w kostkach, cytrynę, słodycze, konfitury, czyli warienie – wszystko na oddzielnych spodeczkach, żeby rozkoszować się jej smakiem po posiłku i wstać odświeżonym od stołu. Picie herbaty służy przede wszystkim długim rozmowom, z przyjaciółmi, z miłymi gośćmi, z którymi znajdujemy wspólne tematy.

Fot. źródło: PWSZ w Suwałkach

Dodaj komentarz