Jak zadbać o trawnik i mieć z tego przyjemność?

0
397
Trawnik

Jedną z najlepszych form odpoczynku i pozbycia się całotygodniowego stresu jest relaks w ogrodzie. Dlatego coraz więcej osób wyprowadza się na tereny podmiejskie, tym samym często realizując marzenia nie tylko o własnym domu, ale również o pięknym ogrodzie. Niezależnie od tego, czy zaprojektują go specjaliści, czy zrobisz to sam, ktoś później musi o niego dbać. I najczęściej tą osobą jesteś ty.

Nawet jeśli posadziłeś tylko trawę i kilka drzewek, trzeba to wszystko podlać. A to nie jest już czynność relaksująca, a raczej męcząca i pochłaniająca czas. A przecież miałeś leżeć w hamaku, względnie na leżaczku w ramach słodkiego nic nierobienia, czytać książkę, pić świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy i czuć się jak na wakacjach.  A tymczasem po całym dniu ciężkiej pracy, masz jeszcze podlewać ogródek? Co to, to nie! I właśnie do takich specjalnych zadań służą zraszacze ogrodowe.

Zraszacze ogrodowe są to urządzenia służące do podlewania trawników. Ustawiasz na trawie, odkręcasz wodę i voilà – patrzysz jak trawnik sam się podlewa. Zraszacz rozpryskuje wodę wokół siebie, więc dobrze jest dopasować go do kształtu podlewanego terenu. Najpopularniejszy zraszacz obrotowy podlewa obszar wokół siebie o kształcie okręgu. Jednak istnieją również zraszacze wahadłowe, które podlewają teren o kształcie kwadratu. Warto więc zastanowić się, który sposób zraszania naszego ogrodu będzie efektywniejszy.

Więcej informacji na: rolmarket.pl

A jeśli należysz do osób, które lubią pracę w ogrodzie i wolisz sam wszystkiego dopilnować, wybierz zwykły zraszacz ręczny, czyli po prostu końcówki zraszające umocowane na wężach ogrodowych.  Podlewasz wybrany fragment ogrodu np. posadzone właśnie rośliny czy drzewka, kontrolując natężenie strumienia wody. Jest to dobre rozwiązanie do podlewania niewielkiego obszaru, ale bardzo niewygodne w przypadku całego trawnika.

Najbardziej zaskakujące zastosowanie zraszaczy ogrodowych?  Wiadomo, że mogą być źródłem doskonałej zabawy dla dzieci, które uwielbiają biegać wokół nich i uciekać przed strumieniami wody. Ale również dorośli mogą skorzystać z takiego sposobu ochłodzenia się, montując  prysznic ogrodowy. Genialny sposób na upalne lato!

Zraszacze ogrodowe oszczędzają czas, który możesz spędzić w dużo ciekawszy sposób. One podlewają trawnik, a ty spędzasz czas z rodziną, przyjaciółmi, czytasz książkę albo gotujesz ulubione danie. Zapomnisz o brzydkiej, pożółkłej od słońca trawie i będziesz mógł się cieszyć zielonym trawnikiem, godnym boiska piłkarskiego. Zadbaj o swój ogród i zainwestuj w zraszacz ogrodowy!

Leave a Reply