Kalendarz to więcej niż gadżet. To przydatne akcesorium, na które zerkasz raz po raz, przez cały rok. Co by więc było, gdyby zamiast przypadkowego pejzażu czy zdjęcia uroczego kotka pojawiła się na nim fotografia bliskiej osoby albo zdjęcie, którego historia bawi tylko Twoich najbliższych? Wówczas każdy rzut okiem powodowałby, że na sercu robi się cieplej. Ale teraz wcale nie musisz „gdybać”? Kalendarz z własnymi zdjęciami możesz przygotować w kilka chwil. Zobacz, jak!

Artykuł partnera.

Zbliża się okres Bożego Narodzenia, więc niejedna osoba zastanawia się nad tym co wręczyć bliskim pod choinkę. A może dobrym rozwiązaniem będzie właśnie fotokalendarz? Sprawdzi się i jako prezent dla dziadków, i dla rodziców, i dla przyjaciół czy znajomych z pracy. W końcu jego charakter i wydźwięk emocjonalny zależą wyłącznie od Ciebie i tego, jakie zdjęcia masz pod ręką (a dokładniej: na smartfonie, profilu na Facebooku albo na komputerze).

Pomysł na fotokalendarz to podstawa

Żeby powstał fotokalendarz, który wywoła efekt „wow”, potrzebujesz dobrej koncepcji. Co może się w nim znaleźć? Puść wodze fantazji.

  • Jeśli ma powstać fotokalendarz trójdzielny albo biurkowy, będziesz potrzebować jednego zdjęcia albo kolażu wykonanego z kilku fotografii. W takiej sytuacji wybierz zdjęcie „ciężkiego kalibru”. Jakie? Słodka fotografia nowo narodzonego członka rodziny, najpiękniejszy pejzaż ze wspólnych wakacji albo przezabawne zdjęcie z imprezy z bliskimi to tylko kilka dobrych pomysłów.
  • Jeśli w planach masz kalendarz ścienny z osobną kartką na każdy z dwunastu miesięcy, niech cały projekt opowiada jedną, spójną historię. Fotografie z kolejnych wakacji? Zdjęcia rodzinne powiązane tematycznie z każdym miesiącem (np. z nart na styczeń, z rodzinnej Wielkanocy w miesiącu jej obchodzenia, z rozpoczęcia roku szkolnego we wrześniu itd.)? Bądź kreatywny.
  • W każdym przypadku koniecznie pomyśl też o ważnych datach dla Ciebie i osoby obdarowywanej. Realizując projekt z Empik Foto, możesz je zaznaczyć, co uczyni fotokalendarz jeszcze bardziej osobistym.

Fotokalendarz – gdzie najlepiej zamówić?

Fotokalendarze cieszą się na Empik Foto nie lada popularnością. Dzieje się tak nie bez powodu. Na komputerze lub przy pomocy prostej aplikacji na smartfona – w krótkim czasie przygotujesz wyjątkowy prezent kalendarza. Może zostać wydrukowany na papierze kredowym albo fotograficznym (kalendarze ścienne). Dlatego możesz go zamówić jako upominek nawet (prawie!) na ostatnią chwilę. Pamiętaj przy tym, aby sprawdzić planowaną datę realizacji zamówienia.

Jak zrobić fotokalendarz krok po kroku?

Zadanie jest bardzo proste. Masz już wybrane zdjęcia i daty, które chcesz dodatkowo oznaczyć? Teraz skorzystaj z aplikacji Empik Foto – na komputerze albo na smartfonie. Wybierz odpowiedni szablon, dodawaj i edytuj zdjęcia oraz napisy… daj się ponieść szałowi twórczemu. W końcu powstaje wyjątkowy prezent świąteczny!

Kiedy wszystko będzie gotowe, zastanów się, ilu egzemplarzy potrzebujesz – może fotokalendarz to będzie nie tylko prezent dla rodziców, ale i dla dziadków, rodzeństwa czy dalszych krewnych? Na koniec nie pozostanie Ci nic więcej, jak tylko potwierdzić zamówienie. I gotowe! Gotowy fotokalendarz możesz odebrać w jednym z ponad 240 salonów Empik w całej Polsce. Dostawa do salonów jest bezpłatna. 

Dodaj komentarz