Pasmem sukcesów kończy się ten rok dla Julii Markowskiej, wokalistki Studia Piosenki Świetlik, działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Emila Kulbackiego.

W ostatni, andrzejkowy dzień listopada, Julka wyśpiewała aż trzy nagrody główne na II Ogólnopolskich Spotkaniach Laureatów Festiwali Piosenki „Klucz do Sukcesu” w Iłowie. Zdobyła pierwsze miejsce i Złoty Klucz w kategorii 11-13 lat, Nagrodę Specjalną II stopnia oraz nominacje do udziału w międzynarodowych festiwalach wokalnych w Grecji, we Włoszech i w Bułgarii.

Wcześniej, 20 listopada na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Polska Muzyka lat 60, 70 i 80” w Szczytnie, zajęła trzecie miejsce.

Wyróżnieniami zakończyły się występy Julki w Finale 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, 10 listopada oraz na VIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut” w Siedlcach, 17 października.

Julia ma jedenaście lat, w Studiu Piosenki Świetlik śpiewa od czterech. Wielokrotnie prezentowała swój talent podczas imprez miejskich jak: Jarmark Kamedulski czy Wigilia Miejska oraz z okazji Dnia Dziecka. Julię Markowską i jej koleżanki ze Studia, nagrodzone ostatnio m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Tetri Tolia w Batumi (Gruzja), usłyszymy wkrótce – na XI Świetlikowym Kolędowaniu w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury, 19 grudnia o godzinie 19.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj