O bonusach bukmacherskich przyznawanych przez firmy bukmacherskie słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się zakładami wzajemnymi. Wielu początkujących graczy nie orientuje się jednak, że możliwość skorzystania z każdej takiej promocji wiąże się ze spełnieniem określonych warunków.

Artykuł partnera.

Jak prawidłowo obracać bonusem u bukmachera?

Bukmacherzy internetowi non-stop kuszą potencjalnych i aktualnych klientów różnymi promocjami, które zazwyczaj mają postać bonusów w wysokości pewnych sum pieniędzy przeznaczonych na zakłady. Żeby jednak na takim bonusie rzeczywiście skorzystać, trzeba wiedzieć na czym polegają tzw. warunki obrotu.

Bonus powitalny

Firmy bukmacherskie z licencją Ministra Finansów (obstawiając u innych bukmacherów łamiesz prawo) od lat zachęcają pełnoletnich klientów do zakładania kont, oferując bonusy powitalne. Konkurencja na rynku zakładów wzajemnych jest coraz większa, więc i promocje dla nowych typerów są coraz bardziej atrakcyjne. Czym jest ten słynny bonus powitalny? Zazwyczaj to nic innego jak dodatkowe środki na zakłady, np. podwojenie depozytu w kwocie do 1.000 zł.

Kod bonusowy

Posiadasz konto u jakiegoś bukmachera internetowego, ale od dość dawna się nie logowałeś? Istnieje spora szansa, że pewnego dnia otrzymasz maila ze specjalnym kodem, który da się aktywować po zalogowaniu się na swój profil. Po aktywacji takiego kodu do Twojego wirtualnego portfela zostanie dodana określona suma pieniędzy (zazwyczaj niewielka, od 10 do 50 złotych), którą będziesz mógł przeznaczyć na zakłady.

Obrót bonusem

Jak wiadomo, wszelkie bonusy przyznawane są przez bukmacherów po to, żeby zachęcić ludzi do gry, a nie po to, żeby zakładali oni konta lub się na nie logowali, zgarniali darmową gotówkę, po czym wypłacali wszystkie środki na swój rachunek bankowy bez zawarcia choćby jednego zakładu. Dlatego właśnie wszyscy bukmacherzy w swoich regulaminach dokładnie opisują warunki obrotu bonusem, po których spełnieniu będzie można wypłacić pieniądze zarobione dzięki otrzymanym w prezencie środkom.

Jak to działa w praktyce?

Załóżmy, że bukmacher X oferuje bonus w wysokości 100% od pierwszego depozytu po założeniu konta. W regulaminie stoi natomiast, iż do skorzystania z oferty wymagany jest trzykrotny obrót sumą depozytu i bonusu po kursie całkowitym minimum 2.00. Promocja dotyczy wszystkich rodzajów zakładów bez względu na ich liczbę na kuponie i stawkę oraz nie jest ograniczona czasowo.

Przyjmijmy, że skorzystaliśmy z tej oferty i wpłaciliśmy na nasze konto u bukmachera X kwotę 200 złotych. W związku z tym zgodnie z regulaminem promocji mamy do wydania na zakłady aż 400 złotych. Warunki promocji zostaną jednak spełnione dopiero po postawieniu kuponów z kursem całkowitym minimum 2.00 za łączną kwotę minimum 1.200 złotych.

Na co zwrócić uwagę korzystając z bonusów bukmacherskich?

Tylko świadome korzystanie z bonusów bukmacherskich pozwoli nam zaplanować odpowiednie ich wykorzystanie. Powinniśmy więc zwrócić uwagę przede wszystkim na:

a) sposób liczenia i wysokość wymaganego obrotu,

b) minimalny kurs całkowity na kupon,

c) limit czasowy,

d) minimalną liczbę zdarzeń na kuponie,

e) maksymalną stawkę,

f) dopuszczalne rodzaje zakładów.

Łamanie regulaminu

Po zgarnięciu bonusu bukmacherskiego nie warto próbować działać wbrew regulaminowi i próbować wypłacać pieniędzy przed spełnieniem warunków obrotu. Może się to bowiem skończyć odebraniem dodatkowych środków. Na zdecydowane działanie ze strony firm bukmacherskich mogą również liczyć osoby rejestrujące konta na cudze dane osobowe w celu wielokrotnego skorzystania z tego samego bonusu – jest to niedozwolone.

Bukmacherka może prowadzić do uzależnienia od hazardu, dlatego nie warto zakładać kont i wpłacać kolejnych kwot pieniędzy do bukmacherów tylko po to aby uzyskać nowy bonus powitalny. Jeśli nie czujesz potrzeby gry – nie graj! Natomiast jeśli podjąłeś decyzję aby zacząć obstawiać to bonusy bukmacherskie mogą być ciekawą opcją na start. Pamiętaj jednak aby zawsze zachowywać umiar w grze.

Dodaj komentarz