Mickiewicza recytują jak nikt inny

0
279
Konkurs Recytatorski Suwałki

Jak co roku, z okazji zbliżającej się w Wigilię Bożego Narodzenia rocznicy urodzin Adama Mickiewicza, w Bibliotece Publicznej w Suwałkach odbył się XIX Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…”. Wzięła w nim udział młodzież z suwalskich szkół podstawowych.

Zwycięzcami konkursu zostali: Gabriela Wiszniewska ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Maksymilian Gołębiewski ze Szkoły Podstawowej nr 9, drugie miejsce zajęła Agata Dragan ze Szkoły Podstawowej nr 9, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Ubowska ze Szkoły Podstawowej nr 10. Konkurs zorganizowała Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz Oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza w Suwałkach, którego prezes Marek Urbanowicz wygłosił odczyt na temat „Znaczenie twórczości Mickiewicza w kształtowaniu świadomości narodowej Polaków”.

Przypominamy, że nasz wieszcz urodził się 24 grudnia 1798 roku w Zaosiu koło Nowogródka.

Miejsca laureatów XIX Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…”:

Miejsce I
Gabriela Wiszniewska, Szkoła Podstawowa nr 11,
nauczyciele przygotowujący: Eliza Bajer i Joanna Zdancewicz
Maksymilian Gołębiewski, Szkoła Podstawowa nr 9,
nauczyciel przygotowujący: Wioletta Winckiewicz

Miejsce II
Agata Dragan, Szkoła Podstawowa nr 9,
nauczyciel przygotowujący: Renata Matelak-Przekop

Miejsce III
Oliwia Ubowska, Szkoła Podstawowa nr 10,
nauczyciele przygotowujący: Halina Gładkowska, Anna Puczyłowska

Miejsce IV
Natalia Wasilewska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,
nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Wojtowicz-Dębowska

Miejsce V
Kornelia Kanizja Pigiel, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,
nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Wojtowicz-Dębowska
Wojciech Steckiewicz, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,
nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Wojtowicz-Dębowska
Jakub Chmielewski, Szkoła Podstawowa nr 11,
nauczyciel przygotowujący: Eliza Bajer i Joanna Zdancewicz

Miejsce VI
Aleksandra Pawłowska, Szkoła Podstawowa nr 11,
nauczyciele przygotowujący: Eliza Bajer i Joanna Zdancewicz

Miejsce VII
Kinga Korneluk, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,
nauczyciel przygotowujący: Mirosława Kalejta
Marcelina Kierejsza, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,
nauczyciel przygotowujący: Mirosława Kalejta

Miejsce VIII
Zuzanna Buraczewska, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej,
nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Wojtowicz-Dębska
Patrycja Sokołowska, Szkoła Podstawowa nr 9,
nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Chmielewska

Miejsce IX
Cezary Ołów, Szkoła Podstawowa nr 11,
nauczyciele przygotowujący: Eliza Bajer i Joanna Zdancewicz
Alisa Dmytrenko, Szkoła Podstawowa nr 9,
nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Chmielewska

Dodaj komentarz