Na Suwalszczyźnie ten zespół słyszał chyba każdy, to choć trochę interesuje się muzyką i lubi poszukiwać nowych brzmień. Fani kwartetu Ugla będą mogli usłyszeć lubianą formację 27 grudnia o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach.

Ugla to kwartet grający muzykę z pogranicza snu i baśni, kreujący dźwiękiem niezwykłe, oniryczne przestrzenie. Ich muzyka to opowieść przenosząca w krainę liści, mchu i lasu, wypełniona narracją pełną symbolicznych znaczeń, wyrastających z przeżywania osobistego, kobiecego doświadczenia. W warstwie brzmieniowej inspirują się muzyką ludową różnych kultur, łącząc tradycję pieśniarską z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Zespół wykorzystuje akustyczne instrumenty, łącząc transową energię z delikatnością. Kompozycje bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów wykorzystując efekty, a formy ich utworów pozostają otwarte na improwizacje. Autorką muzyki i tekstów jest Magdalena Sowul – wokalistka i klarnecistka, laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii Wokaliści.

W kwietniu 2018 roku zespół został wybrany do finałowej trójki wykonawców w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Zagrali koncerty m.in. na Halfway Festival w Białymstoku, 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Są laureatami: III nagrody na Festiwalu Impresje Artystyczne Śpiewające Obrazy w Mrągowie, I nagrody w konk04ursie Wilk Music Battles, a także 48. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymali nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka. Finaliści plebiscytu Gazety Wyborczej Sanki 2019 dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce, finaliści Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. W styczniu 2019 roku wydali samodzielnie debiutancki album LINIENIE.

· Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, kalimba, looper
· Sebastian Świąder – skrzypce, efekty
· Maciej Wróbel – perkusja
· Michał Mościcki – kontrabas

Koncertowi towarzyszą analogowe wizualizacje Zosi Wronki na żywo tworzone na epidiaskopie.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert w Sejnach. Wystarczy do 23 grudnia do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi najnowszy projekt Magdaleny Sowul? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Małgorzata Czerucka.

Koncert zespołu UGLA w Ośrodku Kultury w Sejnach

Dodaj komentarz