Rozpoczyna się trasa pożegnalna formacji “Lao Che”. Grupa ogłosiła zawieszenie działalności w listopadzie ubiegłego roku. Już w niedzielę, 2 lutego o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury przekonamy się, co zespół przygotował na wielki finał pod hasłem “No to Che!”.

Fot. Oficjalna strona zespołu, Radek Polak

Bilety na suwalski (i nie tylko) koncert zostały wyprzedane. To świadczy o tym, jaką legendą stała się przez lata aktywności artystycznej ta formacja. “Lao Che” to grupa, która słynie z własnego, charakterystycznego, bardzo oryginalnego stylu, łączącego nie tylko rock i folk, ale też elektronikę, funk, piosenkę autorską, hip hop. A to wszystko – przynajmniej w początkowym okresie działalności – fani mogli otrzymać w formie zaskakujących concept albumów.

Słówko od “Lao Che”:

Drogie Panie, Drodzy Panowie!
Dryń, dryń!
Dojeżdżamy na pętlę.

To była kapitalna przygoda. Przygoda naszego życia. Po ponad 20 latach grania i wielu niezapomnianych chwilach spędzonych razem z Wami zawieszamy działalność Zespołu.

Nie mówimy, że to koniec, że zamykamy Zespół, bo tak się po prostu nie da. Nasza przyjaźń tu się zaczęła, a prawdziwa przyjaźń nigdy się kończy. To był ważny i intensywny czas dla nas wszystkich. Pinezek wbitych w mapę koncertową nikt chyba nie jest w stanie zliczyć. Dziękujemy za to, że byliście i nadal jesteście z nami. Mieliśmy ogromne szczęście mieć Was – naszych Słuchaczy.

Ale zanim powiemy Wam i sobie „cześć”… Od dawna mamy apetyt na odświeżenie starych kawałków. Nadszedł na to czas i właściwy moment – pojedziemy z nimi w ostatnią trasę. Oczywiście nie zabraknie też tych piosenek, które doskonale znacie. Mamy nadzieję, że te koncerty zrobią dobrze Wam i nam na pożegnanie. Zapraszamy na koncerty w ramach pożegnalnej trasy – „No to Che!”

A dzięki uprzejmości agencji organizującej pożegnalną trasę koncertową (Agencja Muzyczna UNION), nasi Czytelnicy mogą wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert w Suwałkach. Wystarczy do piątku, 31 stycznia do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Którą płytę w historii LAO CHE uważasz za najlepszą/najbardziej interesującą/zaskakującą i dlaczego? Zwycięzcę wylosujemy.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za udział w konkursie. Nie ocenialiśmy odpowiedzi, lecz zdaliśmy się na ślepy los (losowanie) – każdy miał więc szansę na wygranie 2 biletów na ten koncert. Wygrał Olaf Sujata. Gratulujemy i życzymy wspaniałych wrażeń! Zachęcamy do udziału w innych naszych konkursach.

Dodaj komentarz