Od 24 stycznia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć najnowszy film Sama Mendesa, laureata Oscara do “American Beauty” i reżysera dwóch Bondów (“Skyfall”, “Spectre”). Film z udziałem znanych aktorów przenosi widza w czasy Wielkiej Wojny.

Film “1917” to zdobywca dwóch Złotych Globów, produkcja jest też nominowana aż w 10 kategoriach do Oscara. Kinomaniacy wieszczą mu wielki sukces, przekonując, że to kolejny filmowy hit. Współczesne kino amerykańskie rzadko sięga po tematykę pierwszej wojny światowej, z drugiej strony chętnie realizując obrazy drugiego światowego konfliktu. Sam Mendes poszedł inną drogą. Wraz z Krysty Wilson-Cairns (“Penny Dreadful”) postanowił stworzyć wspaniałe widowisko, z historią osadzoną w czasie wojny, której zakończenie przyniosło Polsce upragnioną niepodległość.

Za zdjęcia do “1917” odpowiada Roger Deakins (“Blade Runner 2049”, “Skyfall”) i to zapewne kolejny powód, dla którego najnowszy film Mendesa porównywany jest pod względem rozmachu realizacyjnego do „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”.

Na ekranie m.in.: Dean-Charles Chapman, George MacKay, Daniel Mays, Colin Firth, Bennedict Cumberbatch, Richard Madden i Mark Strong, którzy wcielają się w żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. To historia dwóch brytyjskich szeregowców Schofielda i Perry’ego, którzy u schyłku I wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

Fot. Materiały promocyjne

Dzięki uprzejmości Cinema Lumiere w naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na dowolny pokaz filmu “1917”. Wystarczy do 22 tycznia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jeden z głównych aktorów “1917” znany jest z roli w bardzo popularnym serialu. Którym? I o jakiego aktora chodzi? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Daniel Nowosadko i Andrzej Orłowski.


Dodaj komentarz