Kameralny występ czy duży koncert muzyki hip-hopowej? W 2020 roku wybór jest spory. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet ci, którzy muzycznych inspiracji szukają również poza rapową sceną.

Artykuł partnera.

W dzisiejszych czasach do sukcesu na scenie muzycznej potrzeba czegoś więcej niż dobrych piosenek. Ci, którzy o tym jeszcze nie wiedzą, często narzekają na rynkowe realia. Są jednak i tacy muzycy, którzy świadomie wykorzystują na swoją korzyść zamieszanie wokół mediów społecznościowych czy wymóg, by artysta przede wszystkim świetnie się prezentował. Tak jest z gorzowskim zespołem Dwa Sławy, który w 2020 roku da koncert muzyki hip-hopowej w Poznaniu: https://www.biletomat.pl/hip-hop-reggae/poznan/

Występ 7 marca będzie częścią premierowej trasy koncertowej, a więc warto wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Rzadko zdarza się, by raperzy śpiewali w duecie. Dwa Sławy zrobili z tego swój znak rozpoznawczy. Razem prowadzą Instagram i udzielają wywiadów. Od strony muzycznej zajmują się gangsta rapem obudowanym chwytliwymi bitami. Dobrą produkcję słychać w oprawie muzycznej i widać w teledyskach. Ich rapowe koncerty w 2020 roku poza Poznaniem odbędą się w Szczecinie czy Lublinie. Występ w Poznaniu odbędzie się w kultowym klubie U Bazyla.

Największy koncert hip-hopowy w 2020 roku?

Występy zespołu Dwa Sławy będą raczej kameralne. Tymczasem w Krakowie odbędzie się impreza zupełnie innego kalibru. Krakowski Miejski Hip-hop Festival 2020 to okazja, by w jednym miejscu zobaczyć ośmiu wykonawców wschodzących na rapowej scenie. Wśród nich znajdą się bardziej znani, jak Białas, i ci dopiero stawiający pierwsze kroki, jak Rizi Beizeti. Szczególnie warto zwrócić uwagę na młodsze pokolenie, jak 21-letni Young Igi z jego lekkim, elektronicznym bitem i dowcipnymi tekstami o życiu widzianym oczami młodego człowieka.

Skąd pomysł na tak duży koncert hip-hopowy w tym roku w Krakowie? Wcześniej ci sami organizatorzy stali za imprezami odbywającymi się w Giżycku. Latem umiejscowienie tam Hip-hop Festivalu ma sens. Zimą jednak lepiej przenieść się do dużego miasta, w którym można spodziewać się wyższej frekwencji. Impreza odbędzie się 15 lutego w Hali Wisły.

Jak narodził się polski hip-hop?

Na koniec ciekawostka. Dyskusje o tym, kto był pierwszym polskim raperem i skąd wziął się polski hip-hop, zazwyczaj kończą się na Kaziku i Liroy’u. Odważniejsi sięgają jednak głębiej i zauważają, że melorecytacje bardów przy gitarze, a nawet dowcipne piosenki podwórkowe, też mogły wyrosnąć z tego samego pnia. Fanom takich tropów polecić można ciekawy koncert, który odbędzie się 16 lutego w Hali Sportowej w Pleszewie.

Zespół Baciary czerpie z muzyki góralskiej, ale nie brak im współczesnych wpływów. W charakterystycznej góralskiej rytmice można się doszukać pierwowzoru bitów. Zespół Baciary tworzą bracia Janusz i Andrzej Body wraz z muzykami. Na scenie noszą tradycyjne podhalańskie stroje. To coś dla osób, które chcą zobaczyć w 2020 roku nie tylko hip-hopowe koncerty, ale też mają w planach poszerzenie muzycznych horyzontów.

Leave a Reply