Choć zima w tym roku nie sypie śniegiem, to chłód daje się we znaki, zatem ciepło to pojęcie w tym czasie bardzo nam bliskie. Przykuwające uwagę hasło Wymiana Ciepła to działanie łączące w sobie i empatię, i ekologię. W ramach porządkowania przestrzeni w duchu less waste i minimalizmu często uświadamiamy sobie, że mamy nadmiar rzeczy – jeszcze niezużytych, mogących posłużyć innym. Jak sprawić, by zyskały one nowe życie i do tego ucieszyły innych, często potrzebujących?

Doskonałym pomysłem jest połączenie osób chcących się podzielić z tymi, które potrzebują jakichś rzeczy. Jedną z ogólnopolskich akcji tego typu jest Wymiana Ciepła. Koordynacja tych wszystkich działań okazała się niełatwą sprawą – choć podobne miejsca są w wielu zakątkach Polski, to mimo że suwalscy urzędnicy deklarowali pomoc, jednak finalnie wycofali się z obietnic. Na szczęście dzięki determinacji i chęci pomocy osób związanych z organizacjami pozarządowymi, doszło do skutku stworzenie takiego punktu wymiany w naszym mieście.

Osoby działające w ramach ngo-sów znalazły czas, miejsce i pomysł, jak sprawić, by Wymiana Ciepła zaistniała – umożliwiła to także zgoda twórczyni i prowadzącej Szkołę Jogi Ananta na ustawienie szafy.

Suwalski punkt usytuowany jest przy Klubie Seniora znajdującym się przy ul. Chopina 6a. To tu stanęła specjalnie przygotowana solidna szafa. Tu przynieść można ciepłe ubrania – kurtki, płaszcze, bluzy i swetry, także czapki czy szale – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Osoby potrzebujące odzieży mogą bezpłatnie wziąć wybrane rzeczy.

Warto włączyć się w akcję – można wydrukować i powiesić w swoim otoczeniu informacje o suwalskim punkcie Wymiany Ciepła, ale nie ograniczajmy się do niego! Zróbmy porządki w swoich szafach i pawlaczach, podzielmy się rzeczami, które mogą posłużyć innym.

Informację do wydrukowania znaleźć można na facebookowym profilu wydarzenia, tu także umieszczane będą aktualne wiadomości na temat akcji.

Dodaj komentarz