Druga niedziela stycznia to od niemal trzech dekad czas, gdy serca biją w Orkiestrowym rymie. Dwudziesty ósmy finał rozpoczął się w Suwałkach już w czwartek, ale kulminacja imprez to rzecz jasna niedziela.

Impreza rozpoczęła się o godzinie dwunastej nad Zalewem Arkadia. Finał WOŚP połączony został z akcją Stacja Pogodne Suwałki, w ramach której odbyło się morsowanie oraz bieg karnawałowy, zatem w barwnych przebraniach i strojach – „Zimowa piątka – policz się z cukrzycą” (jego zwycięzcą został Tadeusz Walendykiewcz), a także zimowy marsz nordic walking. Przed halą Suwałki Arena odbywał się pokaz jazdy samochodów rajdowych zorganizowany przez Automobilklub Suwałki, pieczony był sękacz, a wewnątrz na przybyłych czekały sportowe, muzyczne i taneczne propozycje, mnóstwo przeróżnych atrakcji dla najmłodszych, możliwość spróbowania rozmaitych smakołyków, wzięcia udziału w licytacjach, no i oczywiście to, co najważniejsze – okazja do wsparcia szczytnego celu. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle”, a celem jest zebranie funduszy dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Warto odwiedzić Suwałki Arena, bo w planach suwalskiego finału jeszcze wiele występów i mnóstwo atrakcji, m.in. pokaz iluzjonisty, koncerty, „Światełko do nieba”.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl 

Dodaj komentarz