To realne, zwłaszcza dla tych, którzy lubią matematykę. Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM, działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, zaprasza do udziału w konkursie „Matematyka stosowana”.

To już piąta edycja konkursu, w którym uczniowie, wykazując się umiejętnościami zastosowania matematyki w praktyce, zdobywają indeksy na dowolny kierunek studiów stacjonarnych prowadzony na Politechnice Białostockiej. Konkurs jest też niezwykłą okazją, by poznać wykładowców i uczelniane laboratoria, w których podczas finałowych zmagań drużyny prowadzą obliczenia i doświadczenia.

Do rywalizacji mogą przystąpić zarejestrowane dwuosobowe drużyny (z każdej szkoły, nie tylko z regionu). W ich skład mogą wejść zarówno tegoroczni maturzyści, jak i młodsi uczniowie – oni także, jeśli zostaną laureatami i zdadzą maturę, mogą zapewnić sobie miejsce na wymarzonych studiach. Członkowie drużyn mogą być uczniami różnych szkół.

Rejestracja potrwa jeszcze kilka dni – do 17 stycznia. W ubiegłym roku zgłosiło się około 100 drużyn. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie konkursu: https://signum.pb.edu.pl/konkurs/

Konkurs ma ciekawą formułę: na początku uczestnicy otrzymują dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami, by móc się przygotować do kolejnych etapów. Etap pierwszy obędzie się pod koniec lutego (24 – 28.02.2020 r.) i będzie polegał na rozwiązaniu quizu (indywidualnie przez każdego uczestnika). Na drugim etapie – praktycznym – zespoły na poszczególnych wydziałach uczelni będą rozwiązać zadania przygotowane przez nauczycieli akademickich.

Harmonogram konkursu „Matematyka stosowana”:
•    17 stycznia 2020 r. – ostateczny termin rejestracji drużyn dwuosobowych
•    24 – 28 lutego 2020 r. – I etap konkursu
•    11-12 marca 2020 r. – II etap konkursu

Leave a Reply