Reklama

O mikrotykach z ich twórcą – Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na spotkanie z Pawłem Sołtysem

Data:

- Reklama -

Teksty utworów wykonywanych przez Pablopavo zapadają w pamięć – sposób obrazowania, język, ujęcie tematu – to wszystko sprawia, że te opowieści wywołują w odbiorcach wiele emocji. Tę wrażliwość, umiejętność poruszania historiami na pozór zwykłych ludzi, esencjonalność języka odnaleźć można w krótkich opowiadaniach Pawła Sołtysa, dla których autor stworzył gatunkową nazwę – „mikrotyki”. Dla wielbicieli jego talentu szczególną propozycję mają organizatorzy cyklu literackich spotkań „Lektura obowiązkowa” – autor „Mikortyków” oraz „Nieradości” odwiedzi Augustów pod koniec lutego.

Przed docenionym i nagrodzonym debiutem Paweł Sołtys publikował opowiadania w czasopismach literackich „Studium”, „Lampa”, „Rita Baum”. Wydane w 2017 roku „Mikrotyki” uhonorowano w 2018 roku Nagrodą Literacką im. Marka Nowakowskiego, Nagrodą Literacką Gdynia, za zbiór ten autor był także nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” w 2018 r.

„Nieradość” wydana w ubiegłym roku to pozycja potwierdzająca pisarski kunszt, wyjątkową wrażliwość, talent do przykuwania uwagi opowieściami o zdarzeniach minionych, które w tej formie dla czytelnika stają się niezwykle ważne. „Mikrotyki” przywołują autobiograficzne skojarzenia, tu głos oddany został innym postaciom. Nadal jest to proza poruszająca wielkie tematy w niewielkiej objętościowo formie, językiem zaskakującym plastycznością i świeżością.

Artysta gościł w Augustowie na jesieni 2018 roku z okazji szczególnego wydarzenia – by uświetnić sześciolecie istnienia Kinochłonu. Koncert grupy Pablopavo i Ludziki został bardzo gorąco przyjęty, z pewnością i możliwość poznania innych dokonań Pawła Sołtysa jest propozycją, której nie można przegapić.

Spotkanie z Pawłem Sołtysem odbędzie się 28 lutego, o godzinie 18.00, w Szkole Muzycznej przy ul. Wybickiego 1. Rozmowę z gościem poprowadzi Maciej Białous, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, augustowskiej publiczności znany z pokazów DKF-u Kinochłon.

Po spotkaniu będzie okazja do rozmowy z pisarzem, zakupu jego książek i uzyskania dedykacji.

Cena biletu: 8 zł

Sprzedaż i rezerwacje: Miejski Dom Kultury w Augustowie, ul Nowomiejska 41 (budynek po szkole, wejście od boiska, II piętro), tel. 87 643 36 59.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Integracja i muzyka

Ten tydzień przyniesie głównie spotkania i opowieści, choć w...

Motoemocje i muzyka

Zachęcamy do zapoznania się ze zbliżającymi się wydarzeniami -...

Majówkowe atrakcje

Co prawda dopiero poniedziałek, ale już warto zajrzeć do...

Przed nami moc koncertów

W tygodniu poświątecznym organizatorzy wydarzeń kulturalnych nie zwalniają tempa....