Przewodnik turystyczny to specjalista, który w sposób ciekawy i profesjonalny oprowadza i opowiada o zwiedzanym terenie, a tym samym promuje region i buduje jego pozytywny wizerunek. 21 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach zorganizował IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do siódmoklasistów i ósmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego. Celem konkursu było zwiększenie i upowszechnienie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny oraz rozbudzenie wśród młodzieży pasji krajoznawczej i turystycznej, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyzny. Z pewnością informacje, które zdobyli przygotowując się do konkursu, będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy przewodnika turystycznego.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z 12 szkół z Suwałk i powiatu suwalskiego. Wyniki konkurencji:

I miejsce: Natalia Suchocka ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, opiekun: Grażyna Pupel,

II miejsce: Igor Barmuta ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach , opiekun: Lucyna Gorbacz,

III miejsce: Karolina Grajżul ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rutce Tartak, opiekun: Łucja Szyszkowska,

IV miejsce: Julia Żeliszczak ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, opiekun: Jolanta Orłowska,

V miejsce: Maja Rawinis ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, opiekun: Jolanta Orłowska.

Zwycięzcy finału otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, PTTK Oddział w Suwałkach, Suwalską Organizację Turystyczną.

Zdjęcia: Emma Budzejko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj