Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych uczelni zawodowych w kraju. Zbadało losy absolwentów i to, które uczelnie kształcą najlepiej pod kątem potrzeb rynku pracy.

To druga edycja projektu „Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości”, który podsumował Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wsparcie dla 15 publicznych uczelni zawodowych, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów, jest zagwarantowane w Konstytucji dla Nauki. Na konta tych uczelni trafiają teraz dodatkowe pieniądze.

Podczas specjalnej konferencji prasowej minister Gowin mówił, że Konstytucja dla Nauki zdecydowanie podnosi rangę uczelni zawodowych, a wynika to z oczywistych potrzeb polskiej gospodarki, polskiego biznesu i przede wszystkim – polskich studentów. Szef MNiSW zwrócił też uwagę, że uczelnie zawodowe kształcą bardzo praktycznie, zgodnie z potrzebami konkretnego regionalnego rynku pracy.

– Aby docenić osiągnięcia tych uczelni już po raz drugi przeprowadzamy konkurs na tzw. Dydaktyczną Inicjatywę Doskonałości. W oparciu o bardzo szczegółowe dane wyłaniamy 15 uczelni, które najlepiej kształcą pod kątem potrzeb rynku pracy – powiedział Jarosław Gowin.

PWSZ w Suwałkach znalazła się na 6. miejscu na liście wyróżnionych uczelni i zyska na tym aż… 1 milion złotych. Środki te zostaną przeznaczone na podniesienie jakości kształcenia – m. in. zakup pomocy dydaktycznych, czy doposażenie pracowni.

Uczelnie w konkursie są wyłaniane w oparciu o wybrane wskaźniki systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), w którym można znaleźć informacje m. in. o tym,  jak duży odsetek studentów pracuje w swoim zawodzie, jak szybko znajdują oni zatrudnienie oraz jakie mają zarobki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj