„Enchanted Hunters” to kolejny koncertowy gość Ośrodka Kultury w Sejnach. Damski duet wystąpi tam 21 lutego o godz. 19.00.

„Enchanted Hunters” to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową „Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po jego wydaniu „Enchanted Hunters” zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 r. „Enchanted Hunters” otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu „Małe Stłuczki”. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na „Little Crushes EP”.

Przez ostatni czas „Enchanted Hunters” pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiada Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany „Dwunasty dom” ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single „Plan Działania” i „Pretekst”.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla „Enchanted Hunters” zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Czas przekonać się na własnej skórze, w czym tkwi magia duetu – zapraszamy do Sejn.

Koncert pod patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 18 lutego do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Dziewczyny z „Enchanted Hunters” w okresie pracy nad „Peorią” współpracowały z niszową wokalistką o oryginalnym brzmieniu, którą przed laty można było również usłyszeć Sejnach – ale w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej. O kogo chodzi? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa p. Grażyna – tovejannson7@…

Koncert “Enchanted Hunters” w Ośrodku Kultury w Sejnach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj