Za kamerą Clint Eastwood, na ekranie doskonale znani aktorzy filmowi i serialowi. Porywająca historia, której sfilmowanie skończyło się licznymi kontrowersjami i protestami ze strony amerykańskiego środowiska dziennikarskiego. „Richard Jewell” w Cinema Lumiere w Suwałkach już we wtorek, 18 lutego o godz. 18:00.

Cykl „Kino konesera” objęty jest patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

Richard Jewell to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. Co w praktyce oznacza manipulację prawdą, naginanie faktów i walkę samotnego bohatera z systemem, który łatwo ocenia i wydaje werdykt.

„W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach Jewell stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI.

Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Był łatwym celem – mieszkający z matką samotnik, którego życie naznaczyły jeśli nie porażki, to na pewno ciąg niepowodzeń. Jewell nie poddał się presji, zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonał się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomógł mu fakt, że Richard podchodził zbyt ufnie do tych, którzy próbowali go zniszczyć.

Na ekranie: Paul Walter Hauser („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”), Sam Rockwell („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”), Kathy Bates („Misery”, „Titanic”, „O północy w Paryżu”, Jon Hamm („Baby Driver”, „Czarne lustro”, „Berek”), Olivia Wilde („Dr House”, „Tron: Dziedzictwo”).

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu „Richard Jewell” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere. Wystarczy do 16 lutego do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Olivia Wilde i Sam Rockwell nie po raz pierwszy współpracowali ze sobą na planie filmu „Richard Jewell”. W jakich jeszcze filmach zagrali razem? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Anna Leszczyńska i Barbara Czerucka.

Pokaz filmu “Richard Jewell” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj