To kolejna edycja akcji proekologicznej, dzięki której mieszkańcy Suwałk mogą wymienić piece lub podłączyć się do sieci ciepłowniczej. Wysokość dotacji zależy od miesięcznego dochodu.

Prezydent Suwałk właśnie ogłosił nabór wniosków o udzielnie dotacji na wymianę systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne. O dodatkowe środki mogą ubiegać się: osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków (jednorodzinnych i wielorodzinnych) położone na terenie miasta Suwałki.

Dotacja może być udzielona na dofinansowanie kosztów: trwałej likwidacji systemu ogrzewania, opartego na starym źródle ciepła i jego zmiany na: podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej; podłączeniu do sieci gazowej lub graniczeniu zużycia paliwa stałego, poprzez zastąpienie aktualnie używanych starych źródeł ciepła, na nowe źródła ciepła o wyższej sprawności wytwarzania ciepła i parametrach technicznych, w przypadku gdy nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

Termin składania wniosków: 15 lutego 2020 r. – 31 marca 2020 r.

Na najwyższe dotacje mogą liczyć wspólnoty mieszkaniowe – do 15 tys. zł oraz osoby o niskich dochodach – do 6 tys. złotych. Szczegóły można znaleźć poniżej – w linku do strony UM w Suwałkach.

Wniosek wraz z kompletem dokumentów dostępny jest na stronie internetowej www.um.suwalki.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej (bip), w zakładce menu tematyczne/ ochrona środowiska/Program ograniczania niskiej emisji oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pok. 210 tel. 87 562 82 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj