Wróćmy jeszcze do wczorajszego meczu Ślepska Malow z Czarnymi Radom. Jak wiadomo – co zresztą sugerował nasz tytuł – piątkowy wieczór należał do gości z Radomia. Na długo, oj długo, spotkanie pozostanie w pamięci kibiców – i to chyba nie tylko suwalskich – za sprawą drugiego seta. Seta, dzięki któremu Suwałki Arena zapisała się w annałach PlusLigi. Wystarczy przypomnieć wynik drugiej odsłony meczu: 42 do 44…

Spotkanie zostanie zapamiętane także za sprawą akcji kibiców suwalskiej drużyny. Co najmniej dwa razy na głównej trybunie rozpostarli baner/sektorówkę z hasłem – prośbą:

28 II 2020 ; Suwałki Arena; PlusLiga;
Ślepsk Malow – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3; prośba do Nicolasa Szerszenia
© 2020 Wojciech Otłowski

Przypomnijmy, iż polski Francuz – a może już raczej francuski Polak – de facto jest zawodnikiem Asseco Rzeszów, tylko wypożyczonym do Ślepska Malow. Nie nam roztrząsać, jakie są szanse na pozostanie Nikolasa Szerszenia w grodzie nad Czarną Hańczą, bo i tak wszystko rozstrzygnie się prezesowskich gabinetach. Warto jednak pochylić się na inicjatywą kibicowską. Nie wzięła się ona znikąd. Co prawda w ostatnich meczach najlepiej punktującym zawodnikiem suwalskiego klubu jest Bartłomiej Bołądź, jednakże na przestrzeni całego sezonu na zawodnika wiodącego od początku wyrasta właśnie Szerszeń. Znajduje to odzwierciedlenie w oficjalnych plusligowych statystykach. W wielu Nicolas jest w czołówce, a w jednej prowadzi – wśród najlepiej zagrywających.

Suwalscy kibice muszą liczyć się jednak i z taką możliwością, że Nicolas Szerszeń, nie zostanie w Suwałkach, ani nie wróci do Rzeszowa. Niektórzy, co prawda bardzo nieśmiało, zastanawiają się, czy naszym bohaterem nie zainteresuje się aby Vital Heynen?

Foto z wczorajszego meczu oraz wcześniejszych spotkań Ślepska Malow w Suwałki Arena: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj