Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny poinformowali o pierwszym potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w województwie podlaskim. Wciąż jednym – aktualizacja.

Chory to mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany. Rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku oświadcza, że w województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od młodej kobiety z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia.

Pierwszy test na zakażenie koranawirusem COVID-19 u młodej kobiety z Białegostoku wykonał na polecenie szpitala zakaźnego Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Wczoraj (18.03) PZH telefonicznie poinformował pracowników szpitala o tym, że wynik pacjentki jest dodatni. Szpital natychmiast powiadomił służby sanitarne i pobrał kolejną próbę do weryfikacji.

Kolejny test wczoraj wieczorem przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Tym razem wynik był ujemny. Dziś rano (19.03) potwierdził go również na piśmie Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Pacjentka zostanie wypisana do domu. Będzie pod opieką epidemiologiczną.

Nowe potwierdzone przypadki choroby dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 246. 5 osób zmarło.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku na mocy decyzji wojewody podlaskiego z dnia 17 marca 2020 roku został przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny. To druga tego typu placówka w naszym regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

https://www.facebook.com/904799896315080/videos/235644881162456/UzpfSTE1MDEwOTQ1MTcxMDUyNjoyNzM3NzU2NTIyOTQ1Nzkz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj