11 VII 2019, Suwałki Blues Festival 2019; Chłodna; Odsłonięcie Tablicy Gwiazd - redaktor Jan Chojnacki © 2019 Wojciech Otłowski

Audycji „Bielszy Odcień Bluesa” już nie usłyszymy w Trójce. Jan Chojnacki znalazł schronienie w cieniu Radia Baobab. Co to oznacza dla Suwałki Blues Festivalu? Przypomnijmy, że Trójka była generalnym patronem medialnym wydarzenia, a relacje z festiwalu można była usłyszeć na antenie na żywo.

Jan Chojnacki z SBF związany jest od początku. Dziennikarz prowadził koncerty główne, był obecny również na koncertach rozgrzewkowych w Suwalskim Ośrodku Kultury, podczas których ogłaszał wraz z Bogdanem Topolskim wykonawców kolejnych edycji wydarzenia, jednocześnie w „Bielszym Odcieniu Bluesa” relacjonując koncert gwiazdy Rozgrzewki. W tym roku miał to być Hubert Szczęsny Quartet. Jak ta współpraca będzie przebiegać w obecnej sytuacji?

Jan Chojnacki:

Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, „bo tam jest więcej miejsca”. Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom.

Dziękuję Wam tą drogą za wsparcie, za wielokrotnie okazywaną przyjaźń. Przez lata Wasza życzliwość utrwalała świadomość przynależności do Zacnego Marginesu, który zbudowała Dawna Trójka.

Audycja przeniosła się do Radia Baobab. Będzie nadawana o stałej porze.

Leave a Reply