Stało się to, czego od pewnego czasu spodziewali się fani siatkówki. Ten sezon przeszedł właśnie do historii. Rada Nadzorcza PLS S.A. postanowiła zakończyć rozgrywki. Kibice Ślepska Malow nie mają powodów do narzekań, acz pewnie mogłoby być lepiej.

Awans do PlusLigi, otwarcie Suwałki Arena, komplet widzów na meczach, kolejki po bilety i polowanie na nie podczas internetowej sprzedaży – wszystkie te kwestie dowodzą dobitnie, iż zespół Ślepska Malow Suwałki, a także sama dyscyplina znalazły u mieszkańców naszego miasta miejsce w sercach – i to na dobre. Szczególnie cieszyły kolejne zwycięskie mecze, które oglądać można było podczas lutowych spotkań. Apetyty rosły, zwłaszcza po świetnym wyniku wyjazdowego rewanżu w Gdańsku. Niestety, w Bydgoszczy czekał zimny prysznic. Choć porażki wpisane są w sportowe zmagania, to jednak nie takiego wyniku spodziewali się kibice.

Na szczęście w planach były kolejne mecze i wielka szansa na miejsce w play-offach. Tak się nie stało, bo rozgrywki zawieszono. Optymistyczny wariant o dwóch tygodniach przerwy pozwalał snuć jakieś plany, jednak teraz wiemy już, że PlusLiga zakończyła sezon, podobnie jak Liga Siatkówki Kobiet oraz KRISPL 1. Liga.

Te postanowienia zapadły na posiedzeniu Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Stan tabeli z 12 marca 2020 roku to jej wersja ostateczna. Co więcej – w tym sezonie nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski. Trzy pierwsze drużyny – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz PGE Skra Bełchatów otrzymują prawa rywalizowania w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. PlusLigę opuszcza Visła Bydgoszcz, choć w przypadku nieuzyskania pozytywnego wyniku audytu przez dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała, także podopieczni Marcina Ogonowskiego będą poddani takiej procedurze.

To informacje dla fanów siatkówki, ale gros suwalczan najbardziej interesuje sytuacja Ślepska. Miejsce dziewiąte to świetny wynik dla beniaminka, biało-niebiescy mają tyle samo punktów, co zajmujący lokatę wyżej Indykpol AZS Olsztyn (zadecydował bilans wygranych setów), cieszą także wyniki poszczególnych zawodników. W rankingu zagrywających prym wiedzie Nikolas Szerszeń, który zajmuje także trzecie miejsce w rankingu atakujących i punktujących, poza tym pięciokrotnie zdobył tytuł MVP. Bartłomiej Bołądź zdobył 371 punktów (ranking punktujących), jest też na piątym miejscu w rankingu atakujących. Andreas Takvam może się poszczycić piątym miejscem wśród blokujących.

Świetny wynik i mnóstwo sportowych emocji – za to podziękować trzeba zawodnikom i trenerowi Ślepska Malow. Teraz kibice żywią jeszcze obawy o skład drużyny w przyszłym sezonie, o to, kto będzie prowadził zespół. Miejmy nadzieję, że jesienią przyjdzie nam cieszyć się z kolejnych sukcesów, a za rok – być równie dumnymi z osiągnięć biało-niebieskich.

Zdjęcia z trzynastu meczów Ślepska Malow rozegranych w Suwałki Arena: Melania Otłowska oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj