W tym trudnym czasie, gdy świat stanął w miejscu, Fundacja „Dr Clown” chce przekazać wsparcie wszystkim osobom, które nie mogą zostać w domu i rusza z ogólnopolską akcją w mediach społecznościowych #wysyłamuśmiech.

Akcja #wysyłamuśmiech ma na celu przekazanie wsparcia i odrobiny pozytywnej energii lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, służbom mundurowym, farmaceutom, także tym, dzięki którym możemy kupić najpotrzebniejsze produkty czy odebrać przesyłkę – wszystkim tym osobom, które pracują, aby pozostali jak najmniej odczuli skutki panującego kryzysu i które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast.

– Ze względów bezpieczeństwa musieliśmy wstrzymać bezpośrednie wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach specjalnych, jednak nie oznacza to, że nie będziemy kontynuować naszej misji leczenia śmiechem, a wręcz przeciwnie! Uśmiech łagodzi skutki stresu, poprawia samopoczucie, dodaje energii. Dlatego w tym trudnym czasie chcemy dodać siły i uśmiechnąć się do tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na zostanie w domu – stąd spontaniczny pomysł na akcję #wysyłamuśmiech. – mówi Agata Bednarek, prezes Fundacji „Dr Clown”.

– Zachęcamy mieszkańców Suwałk do przyłączenia się do naszej akcji i wysyłania uśmiechów do naszych lokalnych bohaterów. Wystarczy opublikować zdjęcie, na którym widoczna jest kartka z napisem #wysyłamuśmiech, napisać kogo i dlaczego chcemy wesprzeć, a także dodać w opisie hasztag. Nasz mały gest ma wielką moc! Szczególnie pozdrawiamy wszystkich lekarzy, pielęgniarki oraz pacjentów ze wszystkich szpitali, w których Doktorzy Clowni prowadzili „terapię śmiechem”. Mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy tam z naszymi wizytami! – mówi Iwona Dąbrowska-Wojtanis, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Suwałkach.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Dodaj komentarz