Niemal 450 młodych sportowców (chłopców i dziewcząt) w 3 kategoriach wiekowych wzięło udział w XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Do Żyrardowa w dniach 6-8 marca, przyjechali przedstawiciele z 15 Stowarzyszeń lokalnych SALOSu z: Kutna, Przeczna, Połczynu Zdrój, Szczecina, Dobieszczyzny, Świętochłowic, Krakowa, Łodzi, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Słupska, Lubina, Ełku, Suwałk.

Igrzyska zakończyły się pod znakiem sportu, rozumu, religii i miłości. Suwalski SALOS wystartował w trzech kategoriach: A (2003-2004), B (2005-2006), C (2007 i młodsi), w których kolejno zajęli trzecie, czwarte i dziewiąte miejsce ( nasza drużyna kat. C składała się z rocznika chłopców 2008 – 2012 – najmłodsza drużyna turnieju ). Zawodnicy wykazali się walecznością, zaangażowaniem i determinacją.

W kategorii A emocje trwały do ostatniego gwizdka, bowiem nie tylko zwycięstwo miało znaczenie, ale również ilość zdobytych bramek. Ich zadaniem było strzelenie aż 10 goli, nie tracąc przy tym ani jednego. Niestety, nie udało się wykonać założonego celu. Chłopcy zdobyli 8 bramek, tracąc – tym samym – szansę na uzyskanie drugiego miejsca.

Kategoria A – 3 miejsce (opiekun: Aleksandra Bieryło, Trener: Marek Sowa)

Kategoria B – 4 miejsce (opiekun: Tomasz Kościński)

Kategoria C – 9 miejsce (opiekun: Dawid Ułanowicz, Trener: Adam Niewulis)

W najlepszej piątce w swoich kategoriach znaleźli się trzej nasi zawodnicy: Radosław Dorochowicz (kat. A) i Jakub Sidorowicz (kat. A), Paweł Bogdan (kat. B).

Dodaj komentarz