Wszyscy lubimy zniżki. Jeśli możemy za coś zapłacić mniej, kupujemy to chętniej. Sklepy dobrze o tym wiedzą i wykorzystują ten mechanizm w swoich kampaniach marketingowych. Właśnie dlatego oferowane są promocje i zniżki – mają zachęcić nowych klientów do zakupów. Jednym z popularnych sposobów na niższe ceny jest korzystanie z kodów rabatowych. Często, kiedy kupujemy coś online, widzimy pole, w którym możemy wpisać taki kod, by naliczyć zniżkę na dany produkt – jak go jednak otrzymać? W rzeczywistości znalezienie rabatów nie jest skomplikowane, wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać.

Artykuł partnera.

Kto może korzystać z kodów rabatowych?

Wszystko zależy od warunków promocji. Z części kodów rabatowych mogą korzystać wszystkie osoby, które mają taki kod. Istnieją również sytuacje, kiedy niezbędne jest spełnienie określonych wymagań, na przykład zrobienia zakupów za wystarczająco wysoką kwotę lub zakupienia konkretnego produktu. Warto też pamiętać, że niektóre promocje dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników, inne z kolei mogą być wykorzystane tylko jeden raz. Dlatego przed wpisaniem kodu i sfinalizowaniem transakcji zawsze warto upewnić się, czy wybrana przez nas forma promocji jest tą optymalną i daje nam największe korzyści.

Gdzie można znaleźć kody rabatowe?

Kody można otrzymać z wielu źródeł. Jednym z najpopularniejszych jest newsletter sklepu, którego ofertą jesteśmy zainteresowani. Często od razu po podaniu swojego adresu email możemy liczyć na pierwszą zniżkę, a o następnych będziemy informowani na bieżąco. Sporo promocji dostępnych jest również w aplikacjach mobilnych oraz na stronach, gdzie gromadzone są informacje na temat aktualnych zniżek, na przykład kody rabatowe do Groupon możemy znaleźć po wejściu na mamyje.pl/kody-rabatowe/groupon. Aktualne promocje ogłaszane są również na samej stronie wybranego sklepu, więc w wielu przypadkach wystarczy regularne odwiedzanie takiej witryny, by w krótkim czasie trafić na atrakcyjną ofertę.

Jak szukać i jak korzystać z rabatów?

Najczęściej wystarczy wpisać nazwę wybranego sklepu lub produktu razem z hasłem kody rabatowe w wyszukiwarce internetowej, by znaleźć wszystkie dostępne rabaty. Nie wiele więcej wysiłku wymaga zapisanie się do newslettera, co pozwoli nam na regularne otrzymywanie treści reklamowych, w tym również tych zawierających informacje o promocjach, prosto do naszej skrzynki mailowej. Równie proste jest samo korzystanie z kodów rabatowych. Najczęściej jest to ciąg liczb i liter, który może, ale nie musi, składać się w konkretne słowo. Wystarczy wpisać takie hasło w odpowiednim polu w trakcie dokonywania zakupu, by móc cieszyć się niższą ceną.

Czy to się opłaca?

Jest to podchwytliwe pytanie. Oczywiście, jeśli robimy zakupy i mamy możliwość skorzystania ze zniżki – jest to bardzo opłacalne. Jeśli jednak zaczynamy kupować produkty, których tak naprawdę nie potrzebujemy, tylko dlatego, że są akurat w promocyjnej cenie, w rzeczywistości po prostu wydajemy pieniądze, zamiast je oszczędzać. Warto o tym pamiętać i nawet w przypadku promocji, a może szczególnie w ich przypadku, zawsze dokładnie przemyśleć, czy na pewno potrzebujemy danej rzeczy i czy jej zakup nie wpłynie negatywnie na stan naszych finansów.

Leave a Reply