Kontakt z kulturą jest nam teraz potrzebny nawet bardziej niż dotychczas. Obejrzany z dziećmi spektakl, ciekawe warsztaty artystyczne, relaks przy koncercie pozwala złapać oddech i dać upust emocjom. Dlatego Suwalski Ośrodek Kultury udostępnia swoje zasoby, emituje autorskie spektakle, organizuje warsztaty online. Wszystko po to, by online – przez stronę internetową, profil FB czy kanał YT – dotrzeć do swoich odbiorców, których z uwagi na okoliczności nie może zaprosić do siebie.

W ramach akcji Suwalski Ośrodek Kultury udostępnia na swoich platformach w sieci (Facebook, YouTube, strona internetowa) materiały archiwalne i nowe propozycje. Zobaczyliśmy już popularne spektakle „Zuzia i przyjaciele” i „Doktorek Honorek”, fragmenty premierowego „Męczeństwa Piotra Oheya” Teatru Hybrydowego oraz koncerty zespołów Koniec Listopada oraz Those Who Dream By Day. W najbliższy piątek, 17 kwietnia o godz. 20.00 będzie można posłuchać białostockiego zespołu Mniej Więcej, a w niedzielę, 19 kwietnia o godz. 12.00 obejrzeć familijny spektakl „Opowieść ze Śnieżnej Krainy” w wykonaniu grup artystycznych działających w SOK. W planie kolejne emisje.

Również instruktorzy SOK zapraszają do wirtualnego odwiedzenia swoich pracowni. Filmowe tutoriale opiekunów pracowni artystycznych ośrodka, dostępne na kanale YT SOK, podpowiadają jak ciekawie i kreatywnie spędzić czas w domu. Ze strony SOK można pobrać oryginalne kolorowanki dla najmłodszych autorstwa suwalskich artystów plastyków. Niedługo pojawią się nagrania klasycznych bajek, ilustrowanych nie tylko głosem. SOK pracuje też nad wcieleniem w życie kolejnego pomysłu – Wirtualnej Galerii Artystycznej, w której będzie można zaistnieć bez wychodzenia z domu oraz wirtualnym udostępnieniem prac prezentowanych na aktualnych wystawach w GSW Chłodna 20 i Galerii Patio.

„SOK pozostaje aktywnym promotorem kultury i z empatią pracuje nad kolejnymi propozycjami. Ten trudny czas stawia przed nami wyzwania, ale traktujemy je jako szansę na rozwój z użyciem nowych technologii.” – mówi Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK. – „Dlatego zachęcam – odwiedzajcie SOK w sieci.”

Leave a Reply